Наукова періодика України Агроекологічний журнал


Адамчук-Чала Н. І. 
Вплив інокуляції Bradyrhizobium japonicum УКМ В-6035 на фотосинтетичний апарат трансгенної сої / Н. І. Адамчук-Чала // Агроекологічний журнал. - 2014. - № 2. - С. 95-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/agrog_2014_2_20
Досліджено розвиток популяції Bradyrhizobium japonicum УКМ В-6035 у суспензійній культурі, стерильному грунті та ризосфері сої за інокуляції бульбочковими бактеріями. Встановлено збільшення кількості бактерій на поверхні головного кореня і в ризосфері інокульованої сої. Фотосинтетичний апарат інокульованих рослин збільшувався за такими морфологічними показниками: площі пластинки листка і загальної товщини мезофілу за рахунок зростання розвитку палісадного та губчатого шарів. Морфологічні зміни розвитку фотосинтетичного апарату сої підтверджено спектрометричними вимірюваннями головних пігментів пластинки листка.Досліджено архітектоніку мікробного ценозу кореневої зони інокульованої бульбочковими бактеріями трансгенної сої, вирощеної за польових умов, із паралельним моніторингом морфофункціонального стану фотосинтетичного апарату рослин за допомогою методів електронної мікроскопії та дистанційної спектрофотометрії. Визначено збільшення кількості бактерій на поверхні головного кореня та в ризосфері інокульованої сої в порівнянні з рослинами без бактеризації. Морфометричні дослідження палісадного мезофілу інокульованих рослин виявили статистично значуще збільшення ширини мезофілу, площі клітин мезофілу, коефіцієнта палісадності, коефіцієнта пластичності, частки хлоропластів від загальної площі мезофілу у порівнянні з неінокульованими. Морфологічні зміни розвитку фотомембран підтверджено спектрометричними вимірюваннями головних пігментів пластинки листка.Показано ультраструктурні зміни фотосинтетичного апарату гліфосат-толерантної сої до спільного впливу інокуляції насіння культурою Bradyrhizobium japonicum УКМ В-6035 і обробки рослин гербіцидом раундап в умовах мікростаціонарних дослідів (2010 - 2011 рр.). Обробка рослин гербіцидом сприяла зростанню розмірів і кількості хлоропластів та збільшенню об'ємів тилакоїдів гран і тилакоїдів строми хлоропластів, накопиченню крохмальних зерен. За використання раундапу інокуляція насіння сої бульбочковими бактеріями мала позитивний вплив на розвиток системи фотомембран хлоропластів та їх кількості в клітинах мезофілу листків. Виявлені зміни ультраструктурної організації клітин мезофілу і субструктурної організації хлоропластів свідчать про позитивний вплив інокуляції на розвиток фотосинтетичного апарату гліфосат-толерантної сої, що сприяє підвищенню її врожайності на 27,9 %.
  Повний текст PDF - 535.721 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Адамчук-Чала Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Адамчук-Чала Н. І. Вплив інокуляції Bradyrhizobium japonicum УКМ В-6035 на фотосинтетичний апарат трансгенної сої / Н. І. Адамчук-Чала // Агроекологічний журнал. - 2014. - № 2. - С. 95-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/agrog_2014_2_20.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського