Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Білоус М. В. 
Особливості реалізації логістичної підтримки Збройних сил в історичному аспекті проведення військових операцій / М. В. Білоус, О. А. Рижов, О. П. Шматенко, Д. В. Дроздов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 54-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_32_6
Станом на сьогодні в нашій країні створюється єдина ефективна система логістичного забезпечення Збройних сил України, інших військових формувань і правоохоронних органів, як у мирний, так і у воєнний час, яка повинна функціонувати відповідно до стандартів НАТО і здатна якісно співпрацювати зі збройними силами інших держав-членів НАТО та Євросоюзу. Тому питання військової логістики, як одного з важливіших та основних компонентів військових операцій, є актуальними та потребують ретельного вивчення. Мета роботи - концептуальний аналіз еволюційного розвитку військової логістики з визначенням особливостей реалізації логістичної підтримки збройних сил в історичному аспекті проведення військових операцій. Проведено аналіз закордонної і вітчизняної наукової літератури та чинної нормативно-правової бази України. Методи дослідження - інформаційний пошук, порівняння, систематизації, аналіз, синтез та моделювання. Концептуальний аналіз еволюційного розвитку військової логістики показав, що у процесі історичного розвитку наукових підходів ведення війн, інтенсивного науково-технічного прогресу формувалася і військова логістика, виникали нові логістичні системи, інноваційні методи та інструменти управління логістичною підтримкою військ. На підставі вивчення світового досвіду еволюційного розвитку військової логістики, встановлено 3 рівні декомпозиції або основних принципів (способів) реалізації логістичної підтримки військ, які схематично зображені для наочного сприйняття особливостей реалізації логістичної підтримки збройних сил в історичному аспекті проведення військових операцій. Результати дослідження свідчать, що реалізація логістичної підтримки військ, яка базується на цих принципах, проходить більш ефективно, коли враховуються невід'ємні наслідки (ризики) цього процесу. Висновки: розглянуто три основні принципи реалізації логістичного забезпечення збройних сил. Для асоціативного сприйняття запропоновано їх схематичне зображення, що у подальшому надасть змогу використовувати дану схему у процесі навчання майбутніх спеціалістів з військової логістики. Встановлено характерні ризики під час виконання завдань військової логістики та показано їх прямий вплив на зниження ефективності військових операції. Запропоновано використання можливостей трьох основних способів матеріально-технічного забезпечення військ (сил) як одного з напрямків формування сучасної української військової логістики. Зазначено, що підвищеної уваги наразі вимагають питання медичного забезпечення Збройних сил України, а також науково-практичне обгрунтування, розробка прикладних положень і конкретних рекомендацій для оптимізації логістичного управління медичним постачанням Збройних сил України.
  Повний текст PDF - 326.604 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Білоус М.
  • Рижов О.
  • Шматенко О.
  • Дроздов Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Білоус М. В. Особливості реалізації логістичної підтримки Збройних сил в історичному аспекті проведення військових операцій / М. В. Білоус, О. А. Рижов, О. П. Шматенко, Д. В. Дроздов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 54-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_32_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Білоус Марія Вікторівна (фармацевтичні науки)
  • Рижов Олексій Анатолійович (1958–) (фармацевтичні науки)
  • Шматенко Олександр Петрович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського