Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Косаківська І. А. 
Хірургічне лікування гіпертрофії піднебінних мигдаликів у дітей / І. А. Косаківська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 160-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_32_14
У разі гіпертрофії піднебінних мигдаликів (ГТПМ) найчастіше проводять хірургічні втручання по їх зменшенню, рідше виконують тонзилектомію. Мета дослідження - вибір найбільш оптимальної тактики лікування ГТПМ у дітей. Під спостереженням в клініці перебувало 77 дітей з ГТПМ віком від 2 до 14 років. У дітей віком до 3 років за допомогою біполярних інструментів видаляли нижню і частково середню частини мигдалика та зберігали верхній полюс. У дітей з гіпертрофією III ступеня, старше 3 років, у більшості випадків (за рівномірної гіпертрофії) виконували тонзилопластику. Пацієнтам з гіпертрофією мигдаликів II ступеня проводили підслизову електротермоадгезію (ЕТА) піднебінних мигдаликів за допомогою біполярних пристроїв з голкоподібними електродами. Після тонзилопластики післяопераційні рани у всіх випадках заживали первинним натягом. У дітей, яким видаляли нижню і частково середню частини мигдалика та зберігали верхній полюс, спостерігали повне загоєння рани та зменшення величини мигдаликів. Лакуни піднебінних мигдалин в області верхнього полюса були повністю збережені. У подальшому мигдалики змістились частково до низу і за розмірами та архітектонікою не відрізнялись від мигдаликів здорових дітей. У пацієнтів, яким проводилась підслизова ЕТА піднебінних мигдаликів, кровотечі не спостерігалось. Упродовж місяця піднебінні мигдалики зменшувались в розмірах. Висновки: під час вибору методу хірургічного втручання у дітей з ГТПМ слід враховувати вік дитини та величину і форму мигдаликів. У дітей віком до 3 років методом вибору є тонзилотомія з видаленням лімфоїдної тканини в області нижнього полюсу та видалення окремих гіпертрофованих ділянок біполярними інструментами або ЕТА піднебінних мигдаликів. Після 3 років у разі ГТПМ II ступеня рекомендовано викону-вати ЕТА мигдаликів, а у разі гіпертрофії III ступеня - тонзилопластику.
  Повний текст PDF - 267.533 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Косаківська І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Косаківська І. А. Хірургічне лікування гіпертрофії піднебінних мигдаликів у дітей / І. А. Косаківська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 160-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_32_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Косаківська Ілона Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського