Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Трубка І .О. 
Нові підходи профілактики захворювань тканин пародонту у дітей шкільного віку / І .О. Трубка // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 374-387. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_37
У патогенезі захворювань тканин пародонта у дітей провідну роль відіграють мікроорганізми (пародонтопатогени) зубного нальоту, виявлення яких є несприятливим прогностичним критерієм порушень локального дисбіозу, розвитку та прогресування захворювань тканин пародонта як у дорослих, так і у дітей. Мета дослідження - оцінити частоту виявлення пародонтопатогенів і біохімічні показники ротової рідини у дітей шкільного віку та їх батьків у разі застосування розробленого лікувально-профілактичного комплексу. Клінічні дослідження було проведено із залученням 23 сімей. Стоматологічне обстеження 23 дітей віком 8 - 15 років проводили за загальноприйнятою методикою, у 38 батьків наявність захворювань тканин пародонта встановлювали за даними амбулаторних карт. Біохімічний аналіз ротової рідини дітей та батьків включав показники вмісту кислої (КФ) і лужної (ЛФ) фосфатаз, МДА, каталази. Молекулярно-генетичне дослідження базувалося на виділенні геномної ДНК найбільш значимих парадонтопатогенних бактерій з ясеневої борозни. Під час проведення клінічного обстеження у 16 (69,6 %) дітей визначали наявність хронічного катарального гінгівіту і індекс РМА становив 17,05 + 2,01 %. У 27 (71,1 %) батьків виявлено захворювання тканин пародонта різного ступеня тяжкості. Асоціацію з двох видів мікроорганізмів у дітей визначили у 17,4 % випадків, у батьків - у 23,7 % випадків. Асоціації з трьох і більше видів мікроорганізмів, визначали у дітей в 48,8 % випадків, у батьків - в 31,6 % випадках, що підтверджується підвищенням активності КФ та ЛФ, рівня МДА та зниженням рівня каталази. Застосування ЛПК достовірно покращило гігієнічні індекси, зменшило індекс РМА до 2,82 + 1,59 %. Після ЛПК визначили зменшення кількості видів та частоти виявлення пародонтопатогенів, і як наслідок нормалізацію біохімічних показників ротової рідини. Висновки: враховуючи можливе інфікування дітей основними пародонтопатогенами, які виявлені у одного або обох батьків, проведення ЛПК, який має високий елімінаційний ефект щодо виявлених пародонтопатогенів, у дітей з хронічним генералізованим катаральним гінгівітом має відбуватись одночасно з обов'язковим залученням батьків.
  Повний текст PDF - 213.833 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Трубка І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Трубка І .О. Нові підходи профілактики захворювань тканин пародонту у дітей шкільного віку / І .О. Трубка // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 374-387. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_37.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Трубка Ірина Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського