Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Качанюк В. В. 
Маркетингові дослідження ринку радіофармацевтичних діагностичних засобів / В. В. Качанюк, В. В. Трохимчук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 29. - С. 5-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_29_3
Запровадження позитронно-емісійної томографії - потреба в ранній діагностиці та ефективному лікуванні хворих на онкологічні захворювання виникла гостра потреба у вітчизняному виробництві радіофармацевтичних діагностичних засобів (РДЗ). Насамперед необхідно провести маркетингове дослідження радіофармацевтичних діагностичних засобів на ринку України, які застосовуються в діагностичних цілях. Мета роботи - маркетингові дослідження ринку радіофармацевтичних діагностичних засобів. Маркетингові дослідження ринку здійснено на підставі аналізу наступних джерел інформації: Довідник "Компендіум 2016 р.", Державний реєстр лікарських засобів України (2017), Rx-index-довідник еквівалентності лікарських препаратів (2017). Основні методи дослідження - системний, маркетинговий та графічний аналізи. Одержані дані систематизовано та наглядно представлено в діаграмах з поясненнями та висновками. Під час провеення маркетингових дослідженнях радіофармацевтичних засобів для діагностики онкологічних захворювань дотримувались АТХ-класифікації, асортименту, виробників, країн. У ході маркетингових досліджень проведено поетапний аналіз РДЗ за лікарськими формами, країнами-виробниками, групами захворювань. На сьогоднішній день основний асортимент РДЗ для діагностики онкологічних захворювань формується за рахунок закордонного виробництва. Вітчизняне виробництво РДЗ, а саме "Фтордезоксиглюкоза <$Enothing sup 18 roman F>", яка широко застосовується у позитронно-емісійній томографії (ПЕТ), здійснюється лише у двох ПЕТ-центрах України, які знаходяться в м. Київ. Висновки: запровадження позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) в Україні потребує власного виробництва РДЗ, яке фактично відсутнє. Найбільш перспективним для виробництва є фтордезоксиглюкоза <$Enothing sup 18 roman F> (ФДГ), яка нагромаджується у патологічних осередках тканин і надає змогу легко ідентифікувати пухлини, тому за кордоном використовується для діагностики онкологічних захворювань. Складність умов виробництва субстанції ФДГ полягає у необхідності створення безпечних умов виробництва і використання складного обладнання (циклотрона) та проведення аналізу готового продукту в радіохімічній лабораторії. Для централізованого постачання ФДГ в ПЕТ-центри лікувальних закладів, які вимагають надійного виробництва у великих кількостях, необхідно розробити та впровадити у промислове виробництво фтордезоксиглюкозу <$Enothing sup 18 roman F> у високих радіоактивних концентраціях, яка в Україні ще не зареєстрована.
  Повний текст PDF - 227.412 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Качанюк В.
  • Трохимчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Качанюк В. В. Маркетингові дослідження ринку радіофармацевтичних діагностичних засобів / В. В. Качанюк, В. В. Трохимчук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 29. - С. 5-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_29_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Качанюк Валентина Вікторівна (фармацевтичні науки)
  • Трохимчук В'ячеслав Вікторович (фармацевтичні науки)
  • Трохимчук Віктор Васильович (1955–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського