Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Гук М. О. 
Критерії оцінки радикальності видалення гормонально-неактивних аденом гіпофіза / М. О. Гук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 488-494. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_83
Сучасні публікації з приводу аденом гіпофіза демонструють важливу роль капсули аденоми гіпофіза в рості та інвазивності пухлини. Роботу побудовано на аналізі 562-х спостережень хворих з гормонально-неактивними аденомами гіпофіза (ГНАГ), яких було прооперовано в ДУ "Інститут нейрохірургії імені акад. А. П. Ромоданова НАМН України" у період з 2011 по 2015 рр. Операції проводились переважно транссфеноїдально мікрохірургічно, ендоскопічно або з ендоскопічною асистенцією. 4,6 % випадків оперовано за транскраніальних доступів. Контроль обсягу видалення мав комплексний характер та базувався на інтраопераційних даних і проведенні МРТ з контрастуванням в перші 5 - 7 діб після операції. Проведено розподіл аденом гіпофіза за ознакою радикальності видалення, яке може бути досягнуто. Група радикальної хірургії ГНАГ (n = 248), де повне видалення пухлини і капсули було можливим. Випадки, коли візуального видалення всіх елементів капсули не було досягнуто, віднесено до II групи ГНАГ (n = 181). Третя група (n = 133) пухлин включала в себе всі випадки ГНАГ, коли радикальне видалення було завідомо неможливим і не планувалось як таке. Прогностично найсприятливішим є радикальне видалення пухлини у пацієнта I групи, з повним візуальним контролем інтактної тканини гіпофіза. Висновки: використання розподілу ГНАГ за ознакою радикальності видалення надає змогу об'єктивно оцінювати можливості нейрохірургічного втручання.
  Повний текст PDF - 953.292 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Гук М.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Гук М. О. Критерії оцінки радикальності видалення гормонально-неактивних аденом гіпофіза / М. О. Гук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 488-494. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_83.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Гук Микола Олександрович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського