Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Гудим М. С. 
Клінічний перебіг пухлин краніоорбітальної ділянки / М. С. Гудим, А. А. Обливач, К. М. Виваль // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 482-488. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_82
Краніоорбітальна нейроонкологія до сьогодні залишається складною проблемою клінічної медицини Мета роботи - вивчити нейроофтальмологічну та неврологічну симптоматику за новоутворень краніоорбітальної області. Проаналізовано результати лікування 136-ти пацієнтів з локалізацією об'ємних утворень та розповсюдженням на орбіту: пагорбок клиновидної кістки - 28 випадків, риноольфакторна ямка - 20 випадків, крила основної кістки - 47, інші краніоорбітальні пухлини - 41. Середній вік хворих склав 42,3 роки. Пацієнтів було розподілено на клініко-діагностичні групи відповідно до локалізації новоутворень. Статистичну обробку результатів проведено з використанням програми SPSS Statistics 18.0. У хворих з краніоорбітальними пухлинами (КОП) спостерігали поєднання неврологічної та офтальмологічної симптоматики різного ступеня вираженості. Неврологічну симптоматику за краніоорбітальних пухлин у вигляді загальномозкової симптоматики виявлено у 110-ти (90 +- 4,3) %, вогнищевий неврологічний дефіцит у 97-ми (80 +- 3,9) %. Особливості офтальмологічної симптоматики у вигляді зниження гостроти зору, екзофтальму, диплопії, болю в ділянці орбіти, атрофії/набряку диску зорового нерва відрізнялися відповідно до локалізації новоутворень. Клінічні прояви у хворих з пухлинами, що поширювалися на вершину орбіти, канал зорового нерва - верхньо-очноямкову щілину, характеризувалися різного ступеня вираженості синдромом вершини орбіти. У хворих з об'ємними утвореннями задньої третини орбіти клініка проявлялася переважно симптомами здавлення патологічним вузлом очного яблука, окорухових м'язів, верхньої очної вени. В клінічній картині пацієнтів з пухлинами задньої третини орбіти, що розташовуються всередині м'язового конуса, переважали симптоми об'ємного дії пухлини на вміст очниці (екзофтальм) і здавлення зорового нерва. Клінічні прояви у хворих з новоутвореннями передніх двох третин очниці характеризувалися симптомами механічної компресії очного яблука і дистальних гілок верхньої очної вени пухлинним вузлом. Висновки: у клінічній картині КОП найбільш характерними є поєднання офтальмологічних і неврологічних симптомів, при цьому їх вираженість для кожного хворого індивідуальна. Вираженість клінічних проявів порушень функції очного яблука та/або зору у разі КОП залежить від розміру та локалізації орбітальної частини пухлини. За переважно інтракраніального розміщення новоутворення у більшості випадків переважають симптоми, що викликані екстракраніальним поширенням процесу та приводом звернення пацієнтів за медичною допомогою.
  Повний текст PDF - 695.612 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гудим М.
  • Обливач А.
  • Виваль К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гудим М. С. Клінічний перебіг пухлин краніоорбітальної ділянки / М. С. Гудим, А. А. Обливач, К. М. Виваль // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 482-488. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_82.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гудим Максим Степанович (медичні науки)
  • Обливач Андрій Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського