Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Мішалов В. Д. 
Випадок вогнепального поранення щелепно-лицевої ділянки / В. Д. Мішалов, Т. В. Хохолєва, Є. Я. Костенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 103-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_16
Вогнепальні ушкодження щелепно-лицевої ділянки є досить розповсюдженими навіть у мирний час, на що наголошують автори як вітчизняної, так і закордонної літератури. Зважаючи на останні події на сході України, це питання набуло особливої актуальності. Наведено цікавий випадок з практики. Згідно з даними, викладеними в медичній карті стаціонарного хворого, з урахуванням результатів проведених за матеріалами кримінальної справи експертиз речових доказів, а також даних огляду потерпілого експертною комісією, у гр. К. встановлено наявність наступних тілесних ушкоджень: вогнепального кульового сліпого поранення обличчя (ВКСПО) з ушкодженням по ходу ранового каналу (РК) м'яких тканин правої щоки, 2-й гілки трійчастого нерва і уламковим переломом передньої стінки правої гайморової пазухи, наявністю вхідних рани з дефектом "мінус-тканина" на правій щоці, що має РК довжиною біля 3 - 4 см, основний напрямок якого щодо основних площин тіла людини - спереду назад. РК утворений кулею, виготовленою з полімерного матеріалу, яку було виявлено у правій гайморової пазусі потерпілого, і було витягнуто в ході оперативного втручання. Дане вогнепальне поранення могло бути заподіяно в результаті пострілу з пістолета травматичної дії "ПМР" калібру 9 мм. При цьому, виходячи з характеру й обсягу поранення, можна зробити висновок, що куля, яка утворила РК, володіла клиноподібною дією на ушкоджені тканини; "рани" на правій вушній раковині з формуванням, в верхньому відділі по передній поверхні завитка правої вушної раковини смугоподібного горизонтально розташованого рубця шкіри, який став наслідком загоєння, найбільш ймовірно (з урахуванням макроморфологічних властивостей рубця) забитої рани, яка утворилася в результаті ударного дотичного впливу тупого предмета з обмеженою травмуючою поверхнею. За ступенем тяжкості забита рана на правій вушній раковині - легке тілесне ушкодження, що спричинило за собою короткочасний розлад, ВКСПО з пошкодженням по ходу РК м'яких тканин правої щоки і уламковим переломом передньої стінки правої гайморової пазухи, загоєння якого відбувається в термін понад 21 день, - середньої тяжкості тілесне ушкодження за критеріями тривалості розладу здоров'я і відсутності ознак небезпеки для життя. В разі, якщо наявна у потерпілого рубцева деформація правої щоки з руховими і чутливими порушеннями, як наслідок загоєння ВКСПО, буде розцінено судово-слідчими органами як "знівечення обличчя", дане пошкодження, за його результату і наслідків, може бути розцінено як тяжке тілесне ушкодження.
  Повний текст PDF - 620.546 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мішалов В.
  • Хохолєва Т.
  • Костенко Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мішалов В. Д. Випадок вогнепального поранення щелепно-лицевої ділянки / В. Д. Мішалов, Т. В. Хохолєва, Є. Я. Костенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 103-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мішалов Володимир Дем'янович (медичні науки)
  • Костенко Євген Якович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського