Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Карачевський А. Б. 
Адаптація шкал та опитувальників українською та російською мовами щодо посттравматичного стресового розладу / А. Б. Карачевський // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 607-623. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_97
Мета роботи - провести огляд опитувальників та шкал щодо посттравматичного стресового розладу (ПТСР), які рекомендовано використовувати сучасними протоколами ПТСР, порівняти зі шкалами і опитувальниками, переведеними на російську та українську мови і вже використовуються для обстеження пацієнтів, які перенесли тяжку травму, та визначити опитувальники і шкали, які бажано адаптувати в Україні для скринінгу та діагностики ПТСР. Проведено огляд сучасних англомовних, а також переведених на російську та українську опитувальників і шкал, які використовуються під час скринінгу і діагностиці ПТСР. За взірець взято шкали й опитувальники для обстеження пацієнтів, які перенесли тяжку травму рекомендовані Національним центром ПТСР. Надано переклад українською мовою LEC-5 та PCL-5. Висновки: для якісного виявлення та діагностики ПТСР в Україні бажано здійснити переклад SСID-5-RV і Clinician-Administered PTSD Scale for DSM-5 (CAPS-5), провести адаптацію україномовних Life Events Checklist for DSM-5 (LEC-5), PTSD Checklist for DSM-5 (PCL-5) і Short Screening Scale for PTSD.
  Повний текст PDF - 3.122 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Карачевський А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Карачевський А. Б. Адаптація шкал та опитувальників українською та російською мовами щодо посттравматичного стресового розладу / А. Б. Карачевський // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 607-623. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_97.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Карачевський Андрій Борисович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського