Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Чебанюк С. В. 
Вплив ендоваскулярних методів реканалізації мозкових судин на структурно-функціональний стан головного мозку у хворих з ішемічним інсультом / С. В. Чебанюк, О. П. Коваленко, С. В. Конотопчик // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 339-346. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_55
Успіх лікування ішемічного інсульту (ІІ) залежить від багатьох факторів, основними з яких є терміни тривалості ішемії до початку надання високоспеціалізованої допомоги таметодики відновлення кровотоку, що використовуються. Досвід Державної установи "Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України", на підставі вивчення структурно-функціональних змін, надає змогу оптимізувати лікування ішемічних станів із застосуванням ендоваскулярних методів реканалізації уражених артерій, та визначити найбільш ефективні підходи з урахуванням одержаних результатів. Мета роботи - вивчити вплив різних ендоваскулярних методів реканалізації мозкових судин за ІІ на структурно-функціональний стан головного мозку для підвищення ефективності лікування таких хворих. Обстежено 20 хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу (ГПМК) за ішемічним типом, яким виконувалася реканалізація мозкових судин різними ендоваскулярними методами: тромбекстракція, ангіопластика, стентування, фармакоінфузія. Проведено аналіз результатів різних ендоваскулярних втручань у ранньому післяопераційному періоді для визначення їх впливу на структурно-функціональний стан головного мозку та ефективність лікування ІІ. В перші 6 год від маніфестації захворювання госпіталізовано 15 % хворих, не пізніше 12 год - 10%, решта 65 % - пізніше 24 год, при чому, з них 10 % знаходилися в дуже тяжкому стані. Інтраартеріальний тромболізис з використанням проурокінази + гепарин використано під час лікування ГПМК за ішемічним типом у 5-ти хворих. Проведення терапії було вдалим: неврологічні прояви інсульту зазнали регресу, стан хворих покращився. Реканалізацію мозкових артерій за допомогою методу тромбекстракції проведено у 2-х хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу за типом ішемії у басейні СМА та у 1-го пацієнта - у басейні ПМА. Після тромбекстракції у хворих регресувала патологічна неврологічна симптоматика з відновленням мовних функцій. Геморагічні ускладнення у вигляді крововиливів у зоні ішемії були відсутніми. Висновки: гострий період ішемії головного мозку характеризується вираженими структурно-функціональними змінами, які залежать від строків виникнення ГПМК та швидкості початку необхідної високоспеціалізованої медичної допомоги. Найбільш перспективним напрямом лікування хворих на ІІ є ендоваскулярні операції, найефективнішими з яких є тромбекстракція, яка характеризується малоінвазивністю, відносною простотою виконання та відсутністю геморагічних ускладнень в зоні ішемії.
  Повний текст PDF - 1.409 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чебанюк С.
  • Коваленко О.
  • Конотопчик С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чебанюк С. В. Вплив ендоваскулярних методів реканалізації мозкових судин на структурно-функціональний стан головного мозку у хворих з ішемічним інсультом / С. В. Чебанюк, О. П. Коваленко, С. В. Конотопчик // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 339-346. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_55.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чебанюк Світлана Василівна (медичні науки)
  • Коваленко Олександр Петрович (медичні науки)
  • Конотопчик Станіслав Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського