Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Kостюк К. Р. 
Стереотаксична таламотомія та контралатеральна паллідотомія при лікуванні хвороби Паркінсона / К. Р. Kостюк, Н. С. Василів, В. Л. Ломадзе // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 298-305. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_49
Мета роботи - аналіз ефективності комбінованої двобічної стереотаксичної деструкції підкіркових ядер - таламотомії та контралатеральної паллідотомії у паціентів з хворобою Паркінсона (ХП). У дослідження включено 20 хворих з ХП віком від 42-х до 71-го року (у середньому 57,1 +- 4,8 роки). Час між 2-ма хірургічними втручаннями становив від 1-го до 5-ти років (у середньому 2,5 +- 0,5 року). Операції здійснювали на стереотаксичній системі CRW Radionics з використанням комп'ютерних програм StereoPlan, Atlas (Radionics) та FraimLink (Medtronic). Стан хворих до та після операції оцінювали за загальноприйнятою Уніфікованою шкалою хвороби Паркінсона II (UPDRS II), шкалою Хен - Яра, короткою шкалою оцінки когнітивних функцій (MMSE) та шкалою денної активності Шваб - Інгланда. Післяопераційний катамнез простежено у термін від 6-ти міс до 5,5 років (у середньому 3,2 +- 0,9 років). Після операції припинення тремору або значний його регрес спостерігався у 14-ти із 15-ти (93,3 %) хворих, м'язевий тонус нормалізувався у 18-ти (90,0 %) випадках, у 14-ти (70,0 %) хворих частково регресувала брадикінезія. Зростання рухової активності відмічено у 17-ти (85,0 %) хворих. Регресували дискінезії "піку дози" у 6-ти із 7-ми (85,7 %) хворих, моторні флюктуації у 8-ми із 10-ти (80,0 %) спостереженнях, у яких вони мали місце до хірургічного втручання. Після операції доза препарату леводопа зменшилась у середньому на 36 %: із 885 +- 245 мг/д до 570 +- 165 мг/д. Зросли показники шкали денної активності Шваба - Інгланда з 56,1 % до 80,7 %. Післяопераційні ускладнення відмічено в 3-х (15,0 %) спостереженнях, в 1-го (5,0 %) із яких вони призвели до стійкого неврологічного дефіциту. Висновки: одержані результати продемонстрували, що стереотаксичні двобічні деструктивні операції є ефективним і безпечним методом лікування ХП. Стереотаксична радіочастотна таламотомія та контралатеральна паллідотомія призводять до нормалізації моторних функцій, зростанню рухової активності, сприяють зниженню дози препарату леводопа та покращують якість життя хворих.
  Повний текст PDF - 764.584 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kостюк К.
  • Василів Н.
  • Ломадзе В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kостюк К. Р. Стереотаксична таламотомія та контралатеральна паллідотомія при лікуванні хвороби Паркінсона / К. Р. Kостюк, Н. С. Василів, В. Л. Ломадзе // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 298-305. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_49.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Василів Назар Степанович (медичні науки)
  • Ломадзе Віктор Леванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського