Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Грищенко О. В. 
Оптимізація ведення пацієнток з естрогенною артропатією / О. В. Грищенко, І. А. Васильева, К. О. Грищук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 388-395. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%283%29__66
Наведено інформацію про артропатичний варіант клімактеричного синдрому та різні підходи до лікування. За даними вітчизняної та зарубіжної літератури естрогендефіцитні артрози є клінічно важливими у 25 - 35 % в клімактеричному періоді, в 70 % випадків вони є початковими проявами пізнього симптому клімаксу і остеопорозу. Враховуючи той факт, що клімактеричний синдром, захворювання, що потребує медикаментозної корекції, найбільш виражений у жінок з ранньою менопаузою (у віці 38 - 42 років), а також з менопаузою внаслідок хірургічного лікування, проведення раціональної медикаментозної корекції на етапі лікаря жіночої консультації, надасть змогу значно покращити якість життя таких пацієнтів. Мета роботи - оцінити ефективність різних терапевтичних підходів у хворих з естрогендефіцитними артропатіями за умов природної та хірургічної менопаузи. Під спостереженням знаходилося 60 пацієнток з хірургічною та природною менопаузою, що настала протягом від 1-го до 3-х років, яких залежно від одержуваної терапії було розподілено на 3 клінічні групи. Першу групу склала 21 пацієнтка, які приймали ЗГТ або фітоестрогени в комплексі з хондропротекторами. У другу групу увійшли 23 пацієнтки, яким було призначено монотерапію хондропротекторами. І в третю групу було віднесено 18 жінок, які не одержували регулярне лікування, а у разі загострення больового синдрому приймали НПЗП. Вони ж і склали контрольну групу. Клімактеричний період у жінок поряд з типовими симптомами КС в 78 % випадків ускладнюється проявами артропатії. Включення в комплекс терапії ЗГТ у поєднанні з хондропротекторами надає найкращі клінічні результати як щодо КС, так і артропатій. Даний підхід до лікування надає змогу з одного боку скорегувати дефіцит статевих гормонів, тяжкість типових проявів КС, а також гальмує процеси розпаду суглобової тканини. Одержані дані диктують необхідність ранньої корекції можливих проявів КС і розвитку артропатії у пацієнток з хірургічною менопаузою. Перспективами подальшого обстеження є розробка оптимальної схеми лікування клімактеричного синдрому, до складу якого входять прояви артрозу та критерії її призначення в практичній діяльності лікаря акушера-гінеколога.
  Повний текст PDF - 928.75 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Грищенко О.
  • Васильева І.
  • Грищук К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Грищенко О. В. Оптимізація ведення пацієнток з естрогенною артропатією / О. В. Грищенко, І. А. Васильева, К. О. Грищук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 388-395. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(3)__66.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Грищенко Олексій Вадимович (1962–) (біологічні науки)
  • Грищук Ксенія Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського