Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Солдатова О. В. 
Психовегетативні порушення у дітей з хронічним гастродуоденітом та шляхи їх корекції / О. В. Солдатова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 347-354. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%283%29__60
Зростання кількості дітей з хронічними захворюваннями травного тракту зумовлює необхідність урахування супутньої патології та психоемоційного стану хворих для розробки індивідуального плану лікування, який буде впливати на всі ланки патогенезу захворювання. Мета роботи - вивчити особливості психоемоційного стану, вегетативного гомеостазу та функціонального стану серцево-судинної системи у дітей з хронічним гастродуоденітом (ХГД) для обгрунтування включення в комплексну терапію препаратів метаболічного ряду. Обстежено 111 дітей віком від 10-ти до 16-ти років з ХГД (47 хлопчиків та 64 дівчинки). Всім дітям проведено загальноклінічне обстеження, кардіоінтервалографію (КІГ), кліно-ортопробу (КОП), добовий моніторинг АТ та ЕКГ. Психоемоційний стан вивчали з використанням стандартних якісних і кількісних оціночних методів, адаптованих до дитячого віку. Контрольну групу складали 30 здорових дітей віком 10 - 16 років. У дітей з ХГД виявлено невротичні та поведінкові розлади, частіше серед хлопчиків (<$Eroman p~<<~0,01>): високий рівень особистісної тривожності (у 52 % дівчат та у 40 % хлопчиків) та середній рівень реактивної тривожності (у 42 % дівчат та у 24 % хлопчиків), <$Eroman p~<<~0,01>. Вегетативню дисфункцію діагностовано у 98 % дітей з ХГД, у 12 % у вигляді пароксизмальноі вегетативної недостатності. У 75 % дітей спостерігалися патологічні типи КОП. Виявлено зниження показників КІГ (варіаційного розмаху (<$Eroman p~<<~0,01>), вегетативного показника ритму (<$Eroman p~<<~0,001>), індексу напруження Баєвського (<$Eroman p~<<~0,05>)), що свідчить про зниження адаптаційно-пристосувальних механізмів. Аналіз ЕКГ хворих виявив номотопні (у 79 %) та гетеротопні (у 8,5 %) порушення ритму серця, блокади проведення електричного імпульсу (у 78 %), а також зміни фази реполяризації (у 70 %) та подовження інтервалу ОТ (у 8 %), що свідчить про наявність метаболічних розладів. У 54 % дітей зареєстровано нестабільний АТ, у 9 % - лабільну артеріальну гіпертензію (АГ). У 4 % - стабільну АГ. Висновки: виявлені психовегетативні та метаболічні порушення у дітей з ХГД потребують включення до лікування комплексних метаболічних препаратів, які нормалізують енергетичні процеси, тонус судин, електрофізіологічні функції клітин, процеси гальмування та збудження в нервовій системі, підвищують стресостійкість. На даний час існує велика доказова база щодо ефективності та безпеки використання Магне B6 у дітей.
  Повний текст PDF - 861.09 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Солдатова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Солдатова О. В. Психовегетативні порушення у дітей з хронічним гастродуоденітом та шляхи їх корекції / О. В. Солдатова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 347-354. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(3)__60.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Солдатова Оксана Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського