Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Гавриленко Ю. В. 
Сучасний підхід до антибіотикотерапії при лікуванні запальних захворювань верхніх дихальних шляхів у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу / Ю. В. Гавриленко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 250-259. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%283%29__43
Інфекції верхніх дихальних шляхів (ВДШ), зокрема ЛОР-органів, у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу (ЦД-1) явно недооцінені та є досить небезпечними у дитячому віці, що насамперед пов'язано з погіршенням компенсації вуглеводного обміну, зниженням ефективності цукровознижуючої терапії та ризиком розвитку гострих ускладнень: у третини пацієнтів причиною діабетичного кетоацедозу є саме інфекція, особливо гнійна. Мета роботи - вивчення особливостей збудників, перебігу інфекцій верхніх дихальних шляхів та розробка раціональної антибіотикотерапії у дітей, хворих на ЦД-1. Клінічне обстеження та спостереження було проведено за 271-м пацієнтом з ЦД-1 типу, які знаходились у ендокринологічному відділені Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" у 2013 - 2014 рр. Віковий діапазон дітей становив від 3-х до 17-ти років 11 міс. Мікробний склад за інфекцій ВДШ у дітей, хворих на ЦД-1 представлений в основному персистенцією Staphylococcus aureus (61 %), Klebsiella pneumonie (22 %), Streptococcus pyogenes (12 %), а також наявності грибів Candida albicans (6 %). Згідно проведених досліджень, у дітей, хворих на ЦД-1, відмічено наявність захворювань ВДШ у 78 % пацієнтів, причому у більшості з них 66,5 % був ЦД-1 з високим ступенем ризику. В структурі захворювань ВДШ у даної категорії пацієнтів переважали запальні захворювання лімфаденоїдного глоткового кільця - 56 %, патологія носа - приносових пазух зустрічались у 37 %, захворювання вуха - у 7 %. Висновки: особливості формування запалення і перебігу інфекцій верхніх дихальних шляхів у дітей, хворих на ЦД-1, вказують на доцільність призначення комбінованої терапії, основу якої мають складати препарати для корекції глікемії у поєднанні з антибіотиками, які є ефективними по відношенню до всіх можливих форм перебігу інфекційного процесу за даних умов. Запропоновано варіанти застосування антибактеріальної терапії, яка є ефективною по відношенню до основних збудників інфекцій ЛОР-органів у дітей з ЦД-1, враховуючи результати проведених бактеріологічних досліджень.
  Повний текст PDF - 951.753 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гавриленко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гавриленко Ю. В. Сучасний підхід до антибіотикотерапії при лікуванні запальних захворювань верхніх дихальних шляхів у дітей, хворих на цукровий діабет 1 типу / Ю. В. Гавриленко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 250-259. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(3)__43.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гавриленко Юрій Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського