Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Черенько С. О. 
Застосування моксифлоксацину при лікуванні хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/віл і супутнім вірусним гепатитом В та /або С / С. О. Черенько, Л. Я. Манів, М. В. Погребна // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(4). - С. 62-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%284%29__11
Мета роботи - вивчення ефективності та переносимості вдосконаленого режиму хіміотерапії з застосуванням моксифлоксацину замість піразинаміду у разі лікування хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ з супутнім вірусним гепатитом B та/або C. Контрольоване рандомізоване проспективне дослідження включало 60 хворих на легеневу форму ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із позитивним мазком мокротиння з новими випадками туберкульозу та супутнім вірусним гепатитом B та/або C. Рандомізовані за методом випадкових чисел хворі було розподілено на групи порівняння по 30 осіб. У хворих основної групи застосовували вдосконалений режим хіміотерапії, який включав у інтенсивну фазу моксифлоксацин - <$Eroman {2HRZMf~times~4HR}>, у хворих групи порівняння - стандартний режим хіміотерапії для 1 категорії - 2HREZ4HR. Хворі в групах порівняння не відрізнялись за формою захворювання і ступенем імунодефіциту. В усіх хворих був виразний імунодефіцит з кількістю CD4 лімфоцитів << 200 клітин/мкл. Ефективність лікування після завершення інтенсивної фази хіміотерапії у хворих основної групи була достовірно вищою за частотою припинення бактеріовиділення - 83,3 % проти 50,0 % (p << 0,05), зникненням клінічних симптомів і розсмоктуванням інфільтративних змін в легенях - 90,0 % проти 60,0 (p << 0,05), ніж у разі стандартного лікування за 1 клінічною категорією. Частота визначення побічних реакцій від протитуберкульозних була вірогідно нижчою - 23,3 % проти 53,3 % (p << 0,05). Висновки: включення моксифлоксацину замість піразинаміду в режим хіміотерапії для 1 категорії у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ із супутнім вірусним гепатитом B та/або C надає змогу досягти підвищення частоти припинення бактеріовиділення на момент завершення інтенсивної фази хіміотерапії на 40,5 %, зниження частоти побічних реакцій в 2,2 разу.
  Повний текст PDF - 874.663 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Черенько С.
  • Манів Л.
  • Погребна М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Черенько С. О. Застосування моксифлоксацину при лікуванні хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/віл і супутнім вірусним гепатитом В та /або С / С. О. Черенько, Л. Я. Манів, М. В. Погребна // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(4). - С. 62-67. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(4)__11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Черенько Світлана Олександрівна (медичні науки)
  • Манів Леся Ярославівна (медичні науки)
  • Погребна Марина Віталіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського