Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Пантелеєнко Л. В. 
Якість життя хворих з ішемічним інсультом за наявності фібриляції передсердь / Л. В. Пантелеєнко, Л. І. Соколова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 267-280. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%282%29__38
Мета роботи - оцінити вплив супутньої фібриляції передсердь (ФП) на показники якості життя (ЯЖ) хворих у гострий період та через 6 і 12 міс після перенесеного ішемічного інсульту (ІІ) на тлі різних видів лікування. Проведено когортне проспективне дослідження 99-ти хворих віком від 60 до 81 року (середній вік <$E68,4~symbol С~5,7> років) з ІІ у гострому періоді та через 6 та 12 міс. Діагноз був верифіковано за допомогою магнітно-резонансної та/або комп'ютерної томографії. Ступінь тяжкості інсульту оцінювалась за шкалою NIHSS, ступінь незалежності у повсякденній активності - за індексом Бартель, ступінь інвалідизації - за Модифікованою шкалою Ренкіна, оцінка когнітивних функцій - за шкалою MMSE, вираженість депресії - за шкалою DASS. Оцінка ЯЖ проводилась за допомогою опитувальника MOS SF-36. З метою проведення оцінки впливу різних видів лікування на показники ЯЖ у пацієнтів з ФП, цих хворих було розподілено на 2 підгрупи: ті, що одержували варфарин та аспірин. Встановлено, що наявність ФП у хворих з ІІ негативно впливає на процес одужання, сповільнює функціональне відновлення протягом року після ІІ, впливає на психоемоційний стан, достовірно збільшуючи вираженість депресії та погіршує когнітивні функції. Виявлено погіршення показників ЯЖ хворих з наявною ФП в усіх точках спостереження протягом року після перенесеного ІІ. Показано, що ФП є незалежним чинником, що достовірно знижує ЯЖ як за фізичним, так і за психічним компонентом здоров'я протягом року після перенесеного ІІ. Але не виявлено різниці показників ЯЖ у хворих з ФП, які приймають або не приймають варфарин. Висновки: наявність ФП у хворих, що перенесли ІІ, значно знижує ЯЖ за рахунок гіршого функціонального відновлення, більш вираженої депресії, погіршення когнітивних функцій, виникнення соціальних обмежень. Не виявлено різниці показників ЯЖ у хворих з фібриляцією передсердь, які приймають або не приймають варфарин. Це надає змогу більш активно призначати варфарин пацієнтам з ФП за умови дотримання безпечного режиму дозування.
  Повний текст PDF - 594.67 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пантелеєнко Л.
  • Соколова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пантелеєнко Л. В. Якість життя хворих з ішемічним інсультом за наявності фібриляції передсердь / Л. В. Пантелеєнко, Л. І. Соколова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(2). - С. 267-280. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(2)__38.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пантелеєнко Лариса Василівна (медичні науки)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  • Соколова Лариса Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського