Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Зозуля А. І. 
Проблема цереброваскулярних захворювань в Україні та світі і її перспективи / А. І. Зозуля, І. С. Зозуля // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 417-432. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23%281%29__62
Мета дослідження - вивчити захворюваність, поширеність, смертність та інвалідність від цереброваскулярних захворювань в Україні та порівняти зі світовими тенденціями. Проведено епідеміологічне дослідження захворюваності, поширеності, смертності та інвалідності хворих на цереброваскулярну патологію за літературними даними, аналізом інформаційних баз 187 звітних форм, 827 анкет соціологічного опитування в 26 закладах охорони здоров'я м. Київ з використанням системного підхіду, бібліосемантичного, статистичного методів, описового моделювання, експертних оцінок. Встановлено, що впродовж останніх 5 років населення України скоротилося на 1 млн. через стійке природне зменшення (перевищення числа смертей над числом народжень). Тривалість життя населення України в 2011 р. становила 70,7 років. Рівень народжуваності зріс з 10,2 на 100 тис. населення у 2007 р. до 11,0 у 2011 р. Поширеність хвороб мала стійку тенденцію до зростання. Основними її класами були хвороби системи кровообігу (23,6 %). Захворюваність населення викликає не лише зниження рівня здоров'я, але й тимчасову витрату працездатності інвалідизацію, смертність, скорочення середньої тривалості життя. Близько 7 % дорослого населення мають по декілька хронічних захворювань. В Україні ще надто низька обізнаність населення про ризики виникнення основних захворювань. Намітилися позитивні зміни щодо смертності дорослого населення. Захворюваність на мозковий інсульт у 2011 р. становила 208,0 проти 266,3 на 100 тис населення у 2000 р. Висновки: під час комплексного соціально-гігієнічного дослідження встановлено недостатність існуючої системи надання медичної допомоги хворим на гострі порушення мозкового кровообігу за зростання їх поширеності, що зумовило необхідність наукового обгрунтування оптимізованої етапної моделі допомоги зазначеному контингенту. Вочевидь, реформування системи охорони здоров'я в Україні потребує прийняття нових нормативів медичної допомоги як на амбулаторно-поліклінічному, так і на стаціонарному рівні.
  Повний текст PDF - 1.214 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зозуля А.
  • Зозуля І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зозуля А. І. Проблема цереброваскулярних захворювань в Україні та світі і її перспективи / А. І. Зозуля, І. С. Зозуля // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23(1). - С. 417-432. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2014_23(1)__62.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зозуля Андрій Іванович (медичні науки)
  • Зозуля Іван Савович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського