Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Леоненко П. В. 
Оцінка якості поверхні дентальних імплантатів за допомогою безконтактного інтерференційного 3d профілометру / П. В. Леоненко, І. М. Закієв, Г. А. Гогоці // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(4). - С. 98-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%284%29__15
У разі метаболічних остеопатій на тлі генералізованого пародонтиту кісткова тканина (КТ) зазнає структурних і біомеханічних змін на різних рівнях її організації, архітектоніка і мікроструктура модифікується та мінеральна насиченість знижується. Такі зміни в КТ призводять до зменшення площі зіткнення КТ та дентального імплантату (ДІ), відповідно пошуки варіантів збільшення цього показника за рахунок нанесення мікроструктури на поверхню імплантатів без її збільшення на макрорівні є актуальним для вирішення цієї проблеми. Мета дослідження - запропонувати параметри оцінки поверхні дентальних імплантатів, матеріально-технічне і програмне забезпечення, та з застосуванням нововведень оцінити поверхні ДІ доступних на ринку України, а також запропонувати варіанти покращання поверхні дентальних імплантатів для застосування пацієнтам з метаболічними остеопатіями. Вимірювання топографії 12 поверхонь (площа кожної 29968,7 мкм<^>2) 8-ми ДІ проводилися за допомогою безконтактного інтерференційного 3Dпрофілометра "Мікрон-альфа". Крім цього, з метою вивчення ролі кожного з технологічних етапів створення мікротекстурованої поверхні ДІ з використанням бластингу корундом та кислотного травлення досліджено 40 поверхонь ДІ (площа кожної 29968,7 мкм<^>2) на різних етапах виробничого процесу. За результатами досліджень кращими варіантами для застосування в III та IV типах КТ за Мішем з циліндричних ДІ є Endopore, а з гвинтових - SPI і DFI, оскільки коефіцієнти збільшення площі їх поверхонь були максимальним серед досліджених ДІ та коливались в межах <$E1,94~symbol С~0,04~-~2,91~symbol С~0,13>. Висновок: введення додаткових етапів кислотного травлення та УЗ очистки поверхні ДІ після повного циклу створення мікрошорсткості поверхні ДІ призводить до повної відсутності залишків корунду, зменшення глибини рельєфу шорсткості у порівнянні з етапом бластингу, збільшення площі поверхні ДІ за рахунок мікрошорсткості та повної відсутності корунду в заглибинах.
  Повний текст PDF - 214.837 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Леоненко П.
  • Закієв І.
  • Гогоці Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Леоненко П. В. Оцінка якості поверхні дентальних імплантатів за допомогою безконтактного інтерференційного 3d профілометру / П. В. Леоненко, І. М. Закієв, Г. А. Гогоці // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(4). - С. 98-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(4)__15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Леоненко Павло Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського