Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Тиш І. І. 
Вибір методу реваскуляризації головного мозку у хворих із мультифокальними оклюзійно-стенотичними ураженнями брахіоцефальних артерій / І. І. Тиш, О. А. Цімейко, І. І. Скорохода, В. В. Мороз, І. Д. Авазашвілі // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(4). - С. 69-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%284%29__11
Останнім часом прогресивно розвиваються методи інтервенційної хірургії, які сприяють впровадженню методики ангіопластики і стентування сонних артерій (ССА). Стентуванням називається встановлення у звужену частину артерії стента, який являє собою металеву трубочку, що складається з комірок. Мета роботи - порівняння ефективності та безпеки 2-х видів хірургічних втручань КЕ та ССА у групі хворих з мультифокальними оклюзійно-стенотичними ураженнями брахіоцефальних артерій. Протягом 2006 - 2013 рр. обстежено, проліковано та проведення вивчення катамнезу 176 пацієнтів (154 чоловіки та 22 жінки) віком від 48 до 85 років, із симптомними стенозами іпсилатеральної брахіоцефальної артерії 50 % і більше та асимптомними більше 70 %. У найближчому післяопераційному періоді в обох групах хворих ознак наростання вогнищевого неврологічного дефіциту виявлено не було. Були відсутні статистично значимі відмінності параметрів NIHSS, індексу Бартел, ступеня інвалідизації за Ранкін у хворих обох груп на 2-у добу та через 1 міс після втручання. Через 1 рік після хірургічного втручання значущих відмінностей параметрів NIHSS також не було виявлено в обох групах у пацієнтів з монофокальним оклюзійно-стенотичним ураженнням. У другій групі пацієнтів відмічено покращання життєдіяльності та зменшення кардіоваскулярного ризику в порівнянні з пацієнтами першої групи. Висновки: післяопераційна, а також віддалена оцінка результатів КЕ і ССА не показала статистично достовірних переваг одного із зазначених методів КЕ і ССА у групі хворих з монофокальним оклюзійно-стенотичним ураженням, і мають однакову ефективність і безпеку. На відміну від групи хворих з мультифокальними оклюзійно-стенотичними ураженням метод стентування є більш ефективним, так як надає змогу коригувати стенотичні ураження декількох брахіоцефальних басейнів односесійно, з короткою тривалістю блокування мозкової перфузії та з меншим медикаментозно-наркозним навантаженням для хворого.
  Повний текст PDF - 162.646 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тиш І.
  • Цімейко О.
  • Скорохода І.
  • Мороз В.
  • Авазашвілі І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тиш І. І. Вибір методу реваскуляризації головного мозку у хворих із мультифокальними оклюзійно-стенотичними ураженнями брахіоцефальних артерій / І. І. Тиш, О. А. Цімейко, І. І. Скорохода, В. В. Мороз, І. Д. Авазашвілі // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(4). - С. 69-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(4)__11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тиш Ігор Іванович (медичні науки)
  • Скорохода Ігор Іванович (медичні науки)
  • Мороз Володимир Васильович (медичні науки)
  • Мороз Василь Володимирович (медичні науки)
  • Мороз Владислав Владиславович (медичні науки)
  • Авазашвілі Іване Давидович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського