Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Доброва В. Є. 
Вплив препарату "альтабор" на показники імунологічного аналізу крові людини і динаміку температури тіла при дослідженні противірусної ефективності / В. Є. Доброва, Т. В. Саєнко, А. С. Шаламай, Т. В. Крутських // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 26-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%282%29__6
Відповідно до сучасних вимог розробки та дослідження оригінальних лікарських засобів було заплановано та проведено II фазу клінічного випробування (КВ) препарату "Альтабор". Мета дослідження - оцінити вплив препарату "Альтабор", таблетки 20 мг, виробництва ПАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" на показники ІАК та динаміку температури тіла. До участі у II фазі КВ препарату "Альтабор" було залучено 180 пацієнтів з клінічними проявами грипу або ГРВІ, з них 89 осіб лікувалися препаратами базової терапії, 91 особа - препаратами базової терапії і "Альтабор", таблетки по 20 мг по 2 таблетки 4 рази на добу. Порівняльна оцінка статистичної значущості впливу виду терапії на динаміку показників проводилася за допомогою t-критерію Стьюдента для зв'язаних вибірок або критерію Уілкоксона. Для узагальнення результатів використовувалась методика глобальної змінної (GST-тест). За допомогою методики оцінки глобальної змінної доказово доведено, що включення препарату "Альтабор" у терапію захворювань грипу і ГРВІ позитивно впливає на динаміку усіх показників ІАК, в той час як для пацієнтів, що одержували лише базову терапію, різниця між цими показниками до та після лікування є статистично не значущою (ZGST = -1,839; Plevel = 0,066 >> <$Ealpha> = 0,025). Дослідження впливу цього препарату на динаміку температури під час лікування грипу й ГРВІ не встановило статистично доказової дії на цей показник захворювання у порівнянні з базовою терапією. Висновок: порівняльна оцінка статистичної значущості показала, що прийом препарату "Альтабор" достовірно значимо впливає на динаміку усіх показників ІАК після завершення лікування, в той час як для пацієнтів, що одержували лише базову терапію, різниця між цими показниками до та після лікування є статистично не значущою. Дослідження впливу препарату "Альтабор" на динаміку температури під час лікування грипу та ГРВІ не встановило статистично доказової дії на цей показник захворювання у порівнянні з базовою терапією.
  Повний текст PDF - 215.12 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Доброва В.
  • Саєнко Т.
  • Шаламай А.
  • Крутських Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Доброва В. Є. Вплив препарату "альтабор" на показники імунологічного аналізу крові людини і динаміку температури тіла при дослідженні противірусної ефективності / В. Є. Доброва, Т. В. Саєнко, А. С. Шаламай, Т. В. Крутських // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 26-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(2)__6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Доброва Вікторія Євгеніївна (1970–) (технічні науки)
  • Крутських Тетяна Василівна (1970–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського