Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Шороп Є. В. 
Цитофлуориметричне дослідження тромбоцитів крові хворих на ідіопатичний остеомієлофіброз з використанням тіазолового оранжевого / Є. В. Шороп, Л. В. Баронська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 315-319. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%282%29__50
Визначення кількості ретикулярних тромбоцитів (РТ) за методом проточної цитометрії обмежується, головним чином, діагностикою тромбоцитопеній, викликаних руйнуванням тромбоцитів, прикладом якої є ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура (ІТП). Дотепер не досить чіткими залишаються перспективи його використання у разі іншої патології, зокрема, у випадку ідіопатичного остеомієлофіброзу (ІОМФ) - пухлинного захворювання крові з підвищеною проліферацією кровотворних клітин, які зберігають здатність до дозрівання. Мета дослідження - визначити вміст РТ периферичної крові (ПК) та охарактеризувати морфофункціональні особливості тромбоцитів хворих на ІОМФ. Обстежено 17 хворих на ІОМФ, і як груп порівняння - 22 пацієнта з ІТП (особи з підвищеним вмістом молодих тромбоцитів в ПК) та 8 осіб після спленектомії (зі зниженим вмістом молодих тромбоцитів). За допомогою методу проточної лазерної цитофлюориметрії в ПК після фарбування РНК-специфічним барвником - тіазоловим оранжевим (ТО) - визначали вміст РТ та оцінювали інтенсивність флуоресценції тромбоцитів. Вміст РТ у крові хворих на ІОМФ склав <$E(2,72~symbol С~0,72)> % і виявився достовірно нижчим, ніж у хворих на ІТП - <$E(15,96~symbol С~3,99)> %, та вищим, ніж у осіб після спленектомії - <$E(1,11~symbol С~0,22)> % і не мав достовірних відмінностей від показника здорових осіб - <$E(3,15~symbol С~0,62)> %, що вказує на нормальний вміст молодих тромбоцитів в ПК. При цьому після фарбування ТО тромбоцити хворих на ІОМФ мали достовірно нижчу інтенсивність флуоресценції - (<$E251,24~symbol С~9,79>) умовн. од. у порівнянні з нормою - (<$E289,80~symbol С~10,80>) умовн. од., що ймовірно пов'язано з низьким вмістом в них гранул. Висновки: встановлено, що у хворих на ІОМФ вміст РТ в ПК вірогідно не відрізняється від норми. У хворих на ІОМФ виявлено зниження інтенсивності флуоресценції тромбоцитів після фарбування ТО, викликане зменшенням кількості гранул, що є ознакою морфофункціональної неповноцінності цих клітин.
  Повний текст PDF - 203.704 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шороп Є.
  • Баронська Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шороп Є. В. Цитофлуориметричне дослідження тромбоцитів крові хворих на ідіопатичний остеомієлофіброз з використанням тіазолового оранжевого / Є. В. Шороп, Л. В. Баронська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(2). - С. 315-319. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(2)__50.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шороп Євген Валерійович (медичні науки)
  • Баронська Лілія Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського