Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Руденко В. А. 
Зміни в імунному статусі хворих на розсіяний енцефаломієліт / В. А. Руденко, Л. Д. Пічкур, В. І. Цимбалюк, О. Л. Пічкур, О. Д. Панфілов, С. А. Вербовська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 206-214. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22%281%29__34
Розсіяний енцефаломієліт (РЕМ) за частотою розповсюдженості займає друге місце після розсіяного склерозу. Вірусне ушкодження нервової тканини у разі цього захворювання є лише одним із пускових механізмів розвитку нейроаутоіммунного процесу, в якому певну роль відіграє дисфункція гематоенцефалічного бар'єра та проникнення імунокомпетентних клітин в ЦНС, які залучаються до розвитку процесів запалення. Мета роботи - визначити зміни імунного статусу, нейроаутоімунних реакцій у хворих на РЕМ до та після проведеного лікування. Проведено комплексне консервативне лікування з противірусною терапією хворим з РЕМ і хірургічне лікування хворим з наслідками РЕМ. Імунний статус визначено у 23 хворих на РЕМ до та через 4 - 6 міс після лікування. Визначено кількісні та функціональні показники імунокомпетентних клітин: нейтрофілів, лімфоцитів з фенотипом CD3<^>+, CD4<^>+, CD8<^>+, CD20<^>+, CD16<^>+, а також нейроаутоімунні реакції клітинного та гуморального типу. Встановлено, що розвиток нейроаутоімунних реакцій у хворих на РЕМ характеризувався підвищенням клітинної нейросенсибілізації у 74 % хворих, причому у 39 % випадків ці значення перевищували норму у 2,5 - 4 разів. При цьому, рівень антитіл до ОБМ та до НСЕ у 60 % хворих визначався високим. Визначити після лікування певний напрямок змін рівня нейроаутоантитіл у хворих із позитивним чи негативним перебігом захворювання не вдалося. Стійко зберігався після лікування високий вміст імунних комплексів. Висновки: стан регуляторної ланки імунної системи, особливо її супресорних механізмів, які визначають функціональну активність T-клітин, взаємопов'язаний із клінічним перебігом захворювання після проведеного лікування, а саме пригнічення функціональної активності T-лімфоцитів на тлі нормалізації числа CD8<^>+ регуляторних клітин та активності супресорів моноцитарного ряду знаходиться у прямій кореляції з позитивним ефектом проведеного лікування.
  Повний текст PDF - 228.374 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Руденко В.
  • Пічкур Л.
  • Цимбалюк В.
  • Пічкур О.
  • Панфілов О.
  • Вербовська С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Руденко В. А. Зміни в імунному статусі хворих на розсіяний енцефаломієліт / В. А. Руденко, Л. Д. Пічкур, В. І. Цимбалюк, О. Л. Пічкур, О. Д. Панфілов, С. А. Вербовська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22(1). - С. 206-214. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2013_22(1)__34.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пічкур Леонід Дмитрович (медичні науки)
  • Цимбалюк Віталій Іванович (1947–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського