Наукова періодика України Запорізький медичний журнал


Шинкевич В. І. 
Внесок макрофагів у патогенез хронічного пародонтиту у людини та перспективи дослідження. Огляд літератури / В. І. Шинкевич, І. П. Кайдашев // Запорожский медицинский журнал. - 2019. - Т. 21, № 1. - С. 137-143. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2019_21_1_25
Роль макрофагів при хронічному пародонтиті (ХП) невіддільна, але недостатньо з'ясована. Мета роботи - тематичний аналіз фахової літератури щодо внеску М1/М2 макрофагів у патогенез хронічного пародонтиту, а також методик досліджень макрофагів для визначення напряму, підходів наступних досліджень. Проаналізовано наукові статті за темою, що підібрані в пошукових системах Академія Google, PMC, PubMed, та власні дослідження. М1 макрофаги можуть робити внесок на початку загострення ХП у посилення загального запалення, руйнування періодонта, а також зумовлювати пригнічення остеокластогенезу. М2 макрофаги можуть розвивати толерантність (під впливом ЛПС пародонтопатогенних мікроорганізмів) і посилювати власний прозапальний потенціал. Експериментальне виснаження всіх макрофагів (з використанням ліпосом клодронату) може запобігати резорбції кісткової тканини пародонта. Впливи на М1/М2 при ХП для лікування мало досліджені. Поляризація макрофагів регулюється широким спектром розпізнавальних рецепторів, цитокінів, специфічних сигнальних шляхів і генетичних програм, ряд з них використовують як маркери певного фенотипу макрофагів. Унікальні молекули для М1/М2 відсутні. Фенотипові маркери М1/М1 частково збігаються, тому в дослідженнях визначають їх комбінацію або набір/комбінацію експресованих генів. Наведено перелік маркерів, які використовували в різних дослідженнях для ідентифікації М1 і М2. Висновки. Більшість відомостей щодо ролі М1/М2 при ХП отримані in vitro на макрофагах моноцитарного походження та на моделях у тварин. Макрофаги та їхні субпопуляції М1 і М2 відіграють важливу роль у патогенезі ХП у людини. Фенотипи макрофагів, які переважають, залишається невизначеними, як і наслідки впливів на них. Методи імуногістохімії є незамінними на цьому етапі досліджень у людини, враховуючи доступність біопсійного матеріалу.
  Повний текст PDF - 396.091 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шинкевич В.
  • Кайдашев І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шинкевич В. І. Внесок макрофагів у патогенез хронічного пародонтиту у людини та перспективи дослідження. Огляд літератури / В. І. Шинкевич, І. П. Кайдашев // Запорожский медицинский журнал. - 2019. - Т. 21, № 1. - С. 137-143. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2019_21_1_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шинкевич Вікторія Ігорівна (медичні науки)
  • Кайдашев Ігор Петрович ()
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського