Наукова періодика України Запорізький медичний журнал


Шадрін О. Г. 
Лейкотрієнові механізми патогенезу алергічного ентероколіту в дітей раннього віку / О. Г. Шадрін, Г. А. Гайдучик // Запорожский медицинский журнал. - 2018. - Т. 20, № 6. - С. 817-821. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2018_20_6_15
Мета роботи - визначити показники ліпідних медіаторів алергічного запалення (цистеїнилових лейкотрієнів C4, D4, E4) методом імуноферментного аналізу в сироватці крові, слині, сечі дітей раннього віку з алергічним ентероколітом. Обстежили 40 пацієнтів віком від 3 місяців до 3 років (середній вік - 19,9 місяця), серед них 20 дітей з алергічним ентероколітом, 10 пацієнтів із бронхіальною астмою у стадії загострення, 10 здорових малюків. Виконали загальноклінічне, алергологічне, за показаннями - ендоскопічне дослідження, визначили концентрації цистеїнилових лейкотрієнів (ЛТВ4, ЛТС4, ЛТЕ4) в біологічних рідинах (сироватка крові, слина, сеча) імуноферментним методом із використанням наборів виробництва компанії "Enzo Life Science" (США) за допомогою аналізатора-фотометра Multiskan Plus "Labsystems". Результати опрацювали статистично. Вірогідність різниць оцінювали за допомогою t-критерію Стьюдента та рангового кореляційного аналізу Тау Кендала. Різницю вважали вірогідною при р << 0,05. Встановили вірогідне збільшення концентрації цистеїнилових лейкотрієнів (C4, D4, E4) у крові, сечі та слині дітей раннього віку з алергічним ентероколітом і бронхіальною астмою, яких обстежили в період маніфестації захворювання, порівняно з групою контролю. Порівняльна характеристика концентрації лейкотрієнів сечі та слини дітей з алергічним ентероколітом та астмою не показала вірогідних відмінностей, однак у сироватці крові пацієнтів з астмою їхня концентрація була вірогідно більшою (703,9 пг/мл), ніж у малюків з алергічним ентероколітом (509,3 пг/мл). У результаті кореляційного аналізу Тау Кендала не виявили значущого рангового кореляційного зв'язку між концентраціями цистеїнілових лейкотрієнів у крові та сечі - <$E tau~=~0,14> (р >> 0,05), крові та слині - <$E tau~=~0,07> (р >> 0,05), сечі та слині - <$E tau~=~-0,52> (р >> 0,05). Висновки: встановили збільшення концентрації цистеїнилових лейкотрієнів у сироватці крові, сечі, слині дітей раннього віку з алергічним ентероколітом порівняно з групою контролю. Відсутність значущого рангового кореляційного зв'язку між концентраціями лейкотрієнів у крові та сечі, крові та слині, слині та сечі свідчить про можливість вибору будь-якої біологічної рідини, зокрема слини або сечі як неінвазивного способу визначення концентрацій лейкотрієнів для моніторингу активності алергічного запалення.
  Повний текст PDF - 360.676 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шадрін О.
  • Гайдучик Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шадрін О. Г. Лейкотрієнові механізми патогенезу алергічного ентероколіту в дітей раннього віку / О. Г. Шадрін, Г. А. Гайдучик // Запорожский медицинский журнал. - 2018. - Т. 20, № 6. - С. 817-821. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zmzh_2018_20_6_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шадрін Олег Геннадійович (медичні науки)
  • Гайдучик Галина Андріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського