Наукова періодика України Здобутки клінічної i експериментальної медицини


Русин В. І. 
Динаміка показників дисфункції ендотелію у хворих на хронічний панкреатит після холецистектомії під впливом l-аргініну l-глутамат / В. І. Русин, Є. С. Сірчак, Н. Ю. Курчак, О. М. Москаль // Здобутки клінічної i експериментальної медицини. - 2014. - № 1. - С. 101-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zkem_2014_1_26
Мета роботи - визначити вплив препарату глутаргін (L-аргініну L-глутамат) на динаміку показників ендотеліальної дисфункції у хворих на хронічний панкреатит (ХП) після холецистектомії (ХЕ). Обстежено 96 хворих на ХП після ХЕ, які перебували на лікуванні у хірургічній клініці та гастроентерологічному відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака (Ужгород), а також у терапевтичному відділенні лікарні з поліклінікою СОЗ УМВС України в Закарпатській області. Вік хворих - від 20-ти до 68-ми років, середній вік - (<$E41,9~symbol С~7,7>) року. Чоловіків було 30 (31,3 %), жінок - 66 (68,7 %). ХЕ проведено в середньому (<$E5,9~symbol С~2,7>) року тому. В контрольну групу залучено 20 практично здорових осіб віком від 20-ти до 63-х років, середній вік - (<$E40,1~symbol С~4,6>) року. Усім хворим до і після лікування виконано загальноклінічні дослідження. Діагноз загострення ХП установлювали з урахуванням скарг, анамнестичних даних, результатів лабораторних досліджень. Усім хворим виконано ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, проведено визначення основних гемореологічних і гемостатичних показників, а також одного з маркерів ендотеліальної дисфункції - фактора Віллебранда. Хворих розподілили на 2 групи: 1-ша - 30 хворих, які одержували лише базисну терапію, 2-га - 66 пацієнтів, які додатково одержували L-аргініну L-глутамат (глутаргін, здоров'я) 20 % розчин по 5,0 мл внутрішньом'язово 1 раз на добу протягом 10 днів з переходом на пероральний прийом препарату по 750 мг тричі на добу протягом 2 тиж. Застосування L-аргініну L-глутамату (глутаргін) у комплексній терапії хворих на ХП після ХЕ сприяє вираженій достовірній позитивній динаміці лабораторно-інструментальних показників ендотеліальної дисфункції. Висновки: глутаргін (L-аргініну L-глутамат) є ефективним засобом для корекції ендотеліальної дисфункції та профілактики ХП у хворих після ХЕ.
  Повний текст PDF - 101.392 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Русин В.
 • Сірчак Є.
 • Курчак Н.
 • Москаль О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Русин В. І. Динаміка показників дисфункції ендотелію у хворих на хронічний панкреатит після холецистектомії під впливом l-аргініну l-глутамат / В. І. Русин, Є. С. Сірчак, Н. Ю. Курчак, О. М. Москаль // Здобутки клінічної i експериментальної медицини. - 2014. - № 1. - С. 101-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zkem_2014_1_26.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Сірчак Єлизавета Степанівна (медичні науки)
 • Курчак Наталя Юріївна (медичні науки)
 • Москаль Оксана Миколаївна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського