Кравченко О. В. 
Диференційований підхід до призначення гормональної терапії у ІІ триместрі гестації у вагітних після екстракорпорального запліднення / О. В. Кравченко // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 28-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_4
Мета дослідження - розроблення диференційованого підходу до призначення гормональної терапії у II триместрі гестації у вагітних після екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Під спостереженням перебували 28 жінок, вагітність у яких настала внаслідок застосування допоміжних репродуктивних технологій. Критеріями виключення з дослідження були: багатоплідна вагітність, аномалії розвитку жіночих статевих органів, тяжка екстрагенітальна патологія у матерії, вроджені аномалії плода. Всі вагітні були комплексно обстежені і спостерігалися у I триместрі за програмами центрів репродукції, де відбулося ЕКЗ. Додатково проводили трансвагінальне ультразвукове дослідження за допомогою спеціальної тривимірної програми VOCAL. У переважної більшості жінок (73,1 %) спостерігалась гіпоплазія хоріона. Індекс васкуляризації хоріона також був нижчим у 76,9 % вагітних після ЕКЗ. У 23,1 % вагітних після ЕКЗ, у яких ріст хоріона та його васкуляризація відповідали гестаційній нормі, а також не спостерігалось ознак загрози викидня, гормональна терапія була поступово відмінена; 76,9 % пацієнток із індукованою вагітністю та порушеним розвитком хоріона продовжували отримувати мікронізований прогестерон лютеіна до 18 - 20 тиж гестації, а також венотонік нормовен і метаболічний засіб архітол (з 14-го до 18-го тиж вагітності). Ефективність запропонованої терапії оцінювали за даними характеру кровотоку у міометрії. Так, аналіз кровотоку у маткових і спіральних артеріях у кінці першої половини вагітності засвідчив, що у 85 % вагітних усереднений індекс резистентності як у спіральних артеріях, так і у маткових артеріях не відрізнявся від середніх популяційних показників. Встановлено, що запропонований комплекс лікарських засобів (лютеіна, нормовен, архітол) забезпечує у переважної більшості пацієнток з індукованою вагітністю (80 - 85 % ) повноцінний приріст матково-плацентарного кровотоку завдяки адекватному проходженню другої хвилі інвазії цитотрофобласта у міометральні сегменти спіральних артерій, що створює оптимальні умови для нормального перебігу вагітності та розвитку плода.
  Повний текст PDF - 342.093 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравченко О. В. Диференційований підхід до призначення гормональної терапії у ІІ триместрі гестації у вагітних після екстракорпорального запліднення / О. В. Кравченко // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 28-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравченко Олександр Володимирович (медичні науки)
  • Кравченко Олександр Віталійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського