Наукова періодика України Здоров'я жінки


Стрелко Г. В. 
Порівняння протоколів підготовки ендометрія у циклах допоміжних репродуктивних технологій із застосуванням ооцитів донора у жінок зі зниженою відповіддю на стимуляцію / Г. В. Стрелко, В. В. Уланова // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 128-132. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_26
Мета дослідження - вивчення впливу плазматичних рівнів Р4 на частоту настання вагітності у циклах допоміжних репродуктивних технологій у жінок - поганих відповідачів у протоколах підготовки до перенесення розморожених еуплоїдних ембріонів у кріоциклах і природному циклі. Проаналізовано протоколи підготовки до кріоперенесення з донорськими ооцитами у жінок - поганих відповідачів: 56 - у циклах замісної гормональної терапії (ЗГТ) і 34 - у природному циклі. Вивчали тільки генетично тестовані ембріони методом NGS у лабораторії "Доктор Редігер". Підготовку ендометрія у циклі ЗГТ проводили препаратами естрадіолу (E2) до досягнення товщини 8 мм. Прогестини вводили у стандартній дозі. У природному циклі у разі досягнення домінантним фолікулом діаметра 20 мм призначали тригер фінального дозрівання ооцитів - людський хоріонічний гонадотропін і підтримували лютеїнову фазу прогестинами у стандартній дозі. У день трансферу проводили порівняльний аналіз плазматичного рівня естрадіолу та прогестерону імунохімічним методом з електрохемілюмінісцентною детекцією (ELISA) на аналізаторі Cobas 6000 (е601-модуль) з тест-системами Roche Diagnostics (Швейцарія). Плазматичний рівень естрадіолу не відрізнявся у двох клінічних групах, так само, як і товщина ендометрія та тривалість підготовки у першій фазі. Плазматичний рівень прогестерону у день переносення достовірно відрізнявся у двох клінічних групах і був достовірно вищим у групі природного циклу. Рівень прогестерону у 1-й клінічній групі у 31 % становив менше 10 нг/мл. Частота невиношування вагітності була дещо вищою у групі ЗГТ, але достовірно не відрізнялась і спостерігалась частіше у жінок із низькими рівнями прогестерону. Частота зняття з програми не відрізнялась в обох клінічних групах. Встановлено, що неоднозначність отриманих результатів і невелика кількість досліджуваних випадків потребує подальшого вивчення питання впливу плазматичної концентрації прогестерону у день ембріотрансферу у протоколах підготовки до кріоперенесення на результати програм допоміжних репродуктивних технологій у жінок - поганих відповідачів.
  Повний текст PDF - 298.618 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стрелко Г.
  • Уланова В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стрелко Г. В. Порівняння протоколів підготовки ендометрія у циклах допоміжних репродуктивних технологій із застосуванням ооцитів донора у жінок зі зниженою відповіддю на стимуляцію / Г. В. Стрелко, В. В. Уланова // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 128-132. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стрелко Галина Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського