Наукова періодика України Здоров'я жінки


Бенюк В. О. 
Досвід відновлення нормоценозу піхви при лікуванні бактеріального вагінозу у жінок репродуктивного віку / В. О. Бенюк, Т. Р. Никонюк, Т. В. Ковалюк // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 96-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_19
Порушення мікроекології піхви призводить до розвитку бактеріального вагінозу (БВ) - незапального інфекційного синдрому, зумовленого дисбіотичним станом вагінального біотопа, травного тракту та сечовидільної системи на тлі хронічного імунодефіциту. На сьогодні частота БВ у структурі інфекційних захворювань жіночої статевої сфери залишається досить високою і становить 60 - 80 %. Мета дослідження - зниження частоти рецидивів БВ у жінок репродуктивного віку шляхом призначення комплексної двокомпонентної терапії з застосуванням вагінальних супозиторіїв флоріка. Відповідно до поставленої мети проведено обстеження та лікування 50 жінок репродуктивного віку з БВ. Верифікацію діагнозу проводили на підставі аналізу скарг, вивчення анамнезу, клінічних даних, діагностичних критеріїв Amsel, мікроскоскопії нативних і забарвлених за Грамом мазків вагінальних виділень з оцінюванням за шкалою Ньюджента, культурального дослідження вагінального вмісту з визначенням складу мікрофлори, полімеразної ланцюгової реакції у режимі реального часу. Динамічне спостереження проводили протягом 6 міс: одразу після завершення I етапу терапії БВ, через 3 і 6 міс спостереження, додатково за показаннями (поява скарг, клінічних проявів рецидиву, небажаних реакцій). Результати проведених досліджень свідчать, що ефективність застосування вагінальних супозиторіїв флоріка з метою запобігання розвитку вагінального дисбіозу становила 88 %. За відсутності заходів, спрямованих на нормалізацію мікробіоценозу піхви після проведення основного курсу терапії, клініко-лабораторне одужання спостерігалось у 16 (64 %) пацієнток, рецидив БВ встановлено у 9 (36 %) випадках. Слід зазначити, що під час застосування вагінальних супозиторіїв флоріка не зафіксовано будь-яких місцевих або загальних алергійних проявів, побічних ефектів і небажаних реакцій. Встановлено, що застосування вагінальних супозиторіїв флоріка для нормалізації вагінального біотопа і попередження розвитку дисбіотичних процесів після завершення основного курсу лікування виявило стійкий клінічний результат, що надало можливість знизити частоту рецидивів БВ у 3 рази. Флоріка містить аутентичну вагінальну флору, тому діє швидко та ефективно, здійснює безпосередній вплив на вагінальний біоценоз, що не залежить від стану травного тракту, не викликає алергійних реакцій і побічних ефектів. Флоріка - унікальна вагінальна система для природного відновлення жіночого здоров'я.
  Повний текст PDF - 1.481 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бенюк В.
  • Никонюк Т.
  • Ковалюк Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бенюк В. О. Досвід відновлення нормоценозу піхви при лікуванні бактеріального вагінозу у жінок репродуктивного віку / В. О. Бенюк, Т. Р. Никонюк, Т. В. Ковалюк // Здоровье женщины. - 2019. - № 1. - С. 96-100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2019_1_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бенюк Василь Олесійович (медичні науки)
  • Бенюк Василь Олексійович (медичні науки)
  • Ковалюк Тетяна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського