Наукова періодика України Здоров'я жінки


Дубчак А. Є. 
Вагінальний мікробіом у жінок з безплідністю, яким було проведено хірургічне лікування на придатках матки / А. Є. Дубчак, О. В. Мілєвський, Н. М. Обейд // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 98-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_8_22
Мета дослідження - вивчення мікробіому вагінальних шляхів у жінок із безплідністю, яким було проведено хірургічне лікування на придатках матки (ПМ). Проведено обстеження вагінальних виділень на флору та інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), у 120 жінок репродуктивного віку з безплідністю та доброякісними утвореннями яєчників, позаматковою вагітністю, яким виконано органозбережувальне оперативне втручання на ПМ. Із них 76 пацієнткам (1-а група) хірургічне лікування було проведено у плановому порядку, 44 (2-а група) - в ургентному. Запальні захворювання статевих органів частіше діагностували у жінок із безплідністю, яким хірургічне лікування було проведено в ургентному порядку, ніж у жінок 1-ї групи (p << 0,05). Особливо запальні захворювання шийки матки - майже вдвічі частіше, ніж у 1-й групі. Вагінальний мікробіом обстежених жінок із безплідністю, які були госпіталізовані на хірургічне лікування в ургентному порядку, свідчить про суттєвий дисбаланс між показниками контамінації статевих шляхів умовно-патогенною та нормальною мікрофлорою. Це, насамперед, проявлялось високою частотою визначення у жінок 2-ї групи представників факультативних аеробів та анаеробів (p << 0,05). Концентрація факультативно-аеробних та анаеробних мікроорганізмів була у пацієнток 2-ї групи в основному високого ступеня мікробного обсіменіння, у жінок 1-ї групи - середнього та низького. ІПСШ виявляли в основному в асоціації з анаеробними та аеробними мікроорганізмами у пацієнток, яких оперували в ургентному порядку. Зроблено висновки, що необхідно проводити корекцію вагінального біотопу у жінок із безплідністю до хірургічного лікування - своєчасно впливати на патогенні мікроорганізми протимікробними засобами та відновлювати фізіологічний вагінальний мікробіом піхви.
  Повний текст PDF - 320.446 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дубчак А.
  • Мілєвський О.
  • Обейд Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дубчак А. Є. Вагінальний мікробіом у жінок з безплідністю, яким було проведено хірургічне лікування на придатках матки / А. Є. Дубчак, О. В. Мілєвський, Н. М. Обейд // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 98-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_8_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дубчак Алла Єфремівна (медичні науки)
  • Мілєвський Олександр Валерійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського