Наукова періодика України Здоров'я жінки


Жабченко І. А. 
Особливості гормонального гомеостазу у жінок з порушеним дозріванням шийки матки / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, О. Р. Сюдмак, О. М. Бондаренко // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_8_10
Проблема несвоєчасного дозрівання шийки матки (ШМ) (запізніле у випадку вагітності або передчасне - у разі порушення обтураційної функції ШМ) у сучасному акушерстві розглядається як біологічний процес, тісно пов'язаний із такими факторами, як хронологічна тривалість вагітності, механізми початку та тривалості пологів, стан фетоплацентарного комплексу та ШМ. Мета дослідження - визначення особливостей гормонального гомеостазу у жінок з порушеним дозріванням (ПД) ШМ. У динаміці вагітності було обстежено 28 жінок, які знаходились на лікуванні та розродженні у відділенні патології вагітності та пологів ДУ "ІПАГ імені академіка Щ. М. Лук'янової НАМН України". Розподілення пацієнток із ПД ШМ проведено наступним чином: 1-а група - 13 жінок із ризиком переношування, переважну кількість яких становили першовагітні; 2-а - 15 першовагітних з істміко-цервікальною недостатністю (ІЦН). Напередодні пологів у 39 - 40 тиж концентрація естрадіолу у сироватці крові жінок 1-ї групи досягла максимальних значень і становила 68,2 +- 1,3 нмоль/л. У жінок з ІЦН концентрація естрадіолу у сироватці крові була у межах гестаційної норми. Як свідчать дослідження, концентрація прогестерону у сироватці крові у 1-й групі становила 759,9 +- 23,2 нмоль/л, коефіцієнт П/Е2 - 10,9 +- 0,78. Слід зазначити, що у 2-й групі дослідження відзначено зсув естроген-прогестеронової рівноваги у бік естрогенів, що свідчить про підвищення активності <$E alpha sub 2>-адренорецепторів і зниження представництва та активності <$E beta>-адренорецепторів. У переважної кількості обстежених жінок 2-ї групи за даними кольпоцитології був естрогенний тип мазка (68,4 %), що відповідає їхнім гормональним змінам у концентрації естрадіолу та прогестерону у сироватці крові. Підвищення концентрації кортизолу у крові вагітних 1-ї групи свідчить про високий рівень психоемоційного стресу та напруження нейроендокринних механізмів адаптації, що може бути однією з причин переношування вагітності. У той самий час секреція пролактину достовірно зменшувалась у вагітних 2-ї групи щодо показників жінок 1-ї групи. Наведені дані свідчать про характерну для вагітних із функціональним порушенням обтураторної функції ШМ відносну прогестеронову недостатність, яка проявляється зсувом естроген-прогестеронового співвідношення і є ознакою нестійкості гормонопродукувальної функції плаценти та однією з головних патогенетичних ланок її дисфункції і неспроможності ШМ під час вагітності. Перебіг вагітності у жінок з ризиком переношування супроводжується порушенням функції фетоплацентарного комплексу, репрезентованим абсолютною та відносною гіпоестрогенією за наявності незмінної щодо норми концентрації прогестерону у сироватці крові.
  Повний текст PDF - 279.378 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жабченко І.
  • Ліщенко І.
  • Сюдмак О.
  • Бондаренко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жабченко І. А. Особливості гормонального гомеостазу у жінок з порушеним дозріванням шийки матки / І. А. Жабченко, І. С. Ліщенко, О. Р. Сюдмак, О. М. Бондаренко // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_8_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жабченко Ірина Анатоліївна (медичні науки)
  • Ліщенко Інеса Сергіївна (медичні науки)
  • Сюдмак Ольга Романівна (медичні науки)
  • Бондаренко Олена Миколаївна (медичні науки)
  • Бондаренко Олександр Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського