Наукова періодика України Здоров'я жінки


Суханова А. А. 
Роль гепатопротекторного та венотонізуючого лікування у профілактиці рецидивів доброякісних і пограничних пухлин яєчників після виконання консервативних органозберігальних операцій / А. А. Суханова, М. Ю. Єгоров // Здоровье женщины. - 2018. - № 7. - С. 89-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_7_18
Мета дослідження - підвищення ефективності лікування хворих з доброякісними (ДЕПЯ) і пограничними (ПЕПЯ) епітеліальними пухлинами яєчників після виконання органозберігальних операцій на підставі призначення комплексної протирецидивної терапії. Проведено клінічне обстеження 246 пацієнток. До ретроспективної групи ввійшли 112 хворих із ДЕПЯ і ПЕПЯ. Ретроспективна група була розподілена на дві підгрупи: I - 85 пацієнток з ДЕПЯ; II - 27 пацієнток з ПЕПЯ. До проспективної групи ввійшли 60 пацієнток з ЕПЯ, з яких у 30 жінок (III підгрупа) діагностовано ДЕПЯ, в інших 30 жінок (IV підгрупа) ПЕПЯ. Всі жінки проспективної групи отримали курс комплексної протирецидивної терапії з включенням негормонального модулятора метаболізму естрогенів, гепатопротектора та венотоніку після виконаного консервативного хірургічного лікування. До групи контролю ввійшли 64 пацієнтки з ДЕПЯ і ПЕПЯ, яким виконували консервативне хірургічне лікування без призначення комплексної протирецидивної терапії у подальшому. Застосовували загальноклінічне, ультрасонографічне з доплерографією, патогістологічне, імуногістохімічне дослідження. Під час дослідження супутньої соматичної патології встановлено, що патологія панкреато-гепатобіліарної системи та захворювання вен достовірно частіше діагностують у хворих з ПЕПЯ, ніж ДЕПЯ. Призначення комплексної протирецидивної терапії, до складу якої входить негормональний модулятор метаболізму естрогенів вінол (по 1 капсулі двічі на добу) протягом 6 міс із повтором курсу через півроку, гепатопротектор гепанекс (по 1 капсулі двічі на добу) та венотонік пентавен (по 1 таблетці на добу) протягом 1 міс з повтором курсу 2 рази на рік на весь період спостереження, надало можливість знизити рецидиви ДЕПЯ з 13,5 до 3,3 %, а ПЕПЯ - з 29,6 % до 10 % протягом трьох років катамнестичного оцінювання стану репродуктивного здоров'я пацієнток. Для оптимізації ведення хворих з ДЕПЯ і ПЕПЯ після виконання консервативного хірургічного лікування рекомендовано проведення комплексної протирецидивної терапії, до складу якої входить застосування негормонального модулятора метаболізму естрогенів квінол (по 1 капсулі двічі на добу) протягом 6 міс з повтором курсу через півроку, гепатопротектора гепанекс (по 1 капсулі двічі на добу) та венотоніку пентавен (по 1 таблетці на добу) протягом 1 міс із повтором курсу 2 рази на рік протягом З років.
  Повний текст PDF - 738.323 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Суханова А.
  • Єгоров М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Суханова А. А. Роль гепатопротекторного та венотонізуючого лікування у профілактиці рецидивів доброякісних і пограничних пухлин яєчників після виконання консервативних органозберігальних операцій / А. А. Суханова, М. Ю. Єгоров // Здоровье женщины. - 2018. - № 7. - С. 89-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_7_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Суханова Ауріка Альбертівна (медичні науки)
  • Єгоров Михайло Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського