Наукова періодика України Здоров'я жінки


Вигівська Л. М. 
Особливості психоемоційного стану та біопродукування стрес-асоційованих гормонів у вагітних після застосування допоміжних репродуктивних технологій / Л. М. Вигівська, І. А. Усевич, І. В. Майданник, В. Ф. Олешко // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 118-121. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_6_24
Наведено результати проспективного клініко-параклінічного обстеження жінок з обтяженим безплідністю анамнезом, вагітність у яких настала у результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Мета дослідження - вивчення у динаміці вагітності особливостей психоемоційного стану та концентрації стрес-асоційованих гормонів у сироватці крові у вагітних після використання ДРТ для вдосконалення тактики антенатального спостереження та профілактики акушерських і перинатальних ускладнень. До основної групи (ОГ) увійшли 80 вагітних з безплідністю ендокринного генезу, у яких вагітність настала у результаті застосування лікувальних циклів ДРТ, до контрольної - 50 першовагітних жінок із самостійним заплідненням, узяті у довільному порядку клініко-статистичного та лабораторно-інструментального дослідження. У вагітних досліджуваних груп з метою визначення психоемоційного стану у режимі скринінгу проводили клінічне інтерв'ю шляхом заповнення анкет, які включали складові питання тестів Спілбергера у модифікації Ю. Л. Ханіна та "Тест відношення вагітної" за методикою І. В. Добрякова. У динаміці вагітності визначали концентрацію пролактину (ПРЛ) та кортизолу (К) імуноферментним методом на апараті Рідер-MSR-1000 із використанням тест-систем виробництва фірми ООО "Хема-Медика" (Росія). Для вагітних із безплідністю в анамнезі є властивим стан хронічного стресу. За результатами тесту Спілбергера у модифікації Ю. Л. Ханіна у кожної другої вагітної ОГ реєстрували високий рівень реактивної і у кожної четвертої - особистісної тривожності. Майже 90 % вагітних після застосування ДРТ притаманна наявність патологічного психологічного компонента гестаційної домінанти (ПКГД), серед яких тривожний і депресивний тип фіксували у кожної шостої та дванадцятої вагітної відповідно. Отримані дані підтверджено результатами дослідження рівнів К і ПРЛ. Для жінок із безплідністю в анамнезі та вагітністю, яка є результатом застосування лікувальних циклів ДРТ, притаманне підвищення концентрацій стрес-асоційованих гормонів - К і ПРЛ, що є однією з причин ускладненого перебігу вагітності та потребує обгрунтованої патогенетичної корекції.
  Повний текст PDF - 731.446 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вигівська Л.
  • Усевич І.
  • Майданник І.
  • Олешко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вигівська Л. М. Особливості психоемоційного стану та біопродукування стрес-асоційованих гормонів у вагітних після застосування допоміжних репродуктивних технологій / Л. М. Вигівська, І. А. Усевич, І. В. Майданник, В. Ф. Олешко // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 118-121. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_6_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вигівська Лілія Миколаївна (медичні науки)
  • Майданник Ігор Віталійович (медичні науки)
  • Олешко Віктор Федорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського