Наукова періодика України Здоров'я жінки


Стрелко Г. В. 
Клінічне значення хронічного ендометриту у жінок зі зниженою відповіддю на стимуляцію яєчників у програмі екстракорпорального запліднення / Г. В. Стрелко, В. В. Уланова // Здоровье женщины. - 2018. - № 4. - С. 92-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_4_21
Мета дослідження - визначення частоти виявлення, факторів ризику, діагностичних критеріїв хронічного ендометриту (ХЕ) у жінок зі зниженою відповіддю на стимуляцію яєчників з дослідженням ефективності запропонованих схем лікування даного патологічного стану. Проведено дослідження клінічного значення діагностики ХЕ у 278 жінок (основна група) зі зниженою оваріальною відповіддю на стимуляцію яєчників для розроблення індивідуальних підходів до подолання безплідності у даної когорти пацієнток з урахуванням не тільки оваріального резерву, але і стану ендометрія, оціненого за допомогою клінічних, інструментальних та лабораторних методів дослідження, для досягнення успішної імплантації та розвитку вагітності. У контрольну групу увійшли 93 пацієнтки з безплідністю, нормальною оваріальною відповіддю на стимуляцію та відсутністю критеріїв поганих відповідачів. У результаті проведеного дослідження серед жінок зі зниженою відповіддю на стимуляцію яєчників у клініці ЕКЗ спостерігалася наявність великого відсотка ХЕ, що значно ускладнює подолання безплідності. Факторами ризику виникнення даного патологічного стану є перенесені захворювання статевих органів інфекційного генезу в анамнезі, оперативні втручання на органах малого таза, внутрішньоматкові маніпуляції. Діагностичними критеріями ХЕ у жінок з безплідністю є мікрополіпоз, набряк строми, локальна та дифузна гіперемія ендометрія, виявлені під час гістероскопічного обстеження, та висока експресія маркера проліферації CD-138 за результатами імуногістохімічного дослідження пайпель-біоптату ендометрія. Заключення: схема лікування ХЕ першої лінії - доксициклін 100 мг двічі на добу, курс - 14 діб, неоміцину B сульфат 35 000 МО, ністатин 100 000 МО - по 1 вагінальній свічці 1 раз на добу 10 діб та диклофенак 100 мг ректально 5 діб - має ефективність у 67,5 % випадків. У пацієнток, резистентних до попередньої антибактеріальної терапії, за призначення схеми лікування другої лінії - цефотаксим 2,0 внутрішньовенно краплинно на 200 мл фізіологічного розчину 1 раз на добу, гентаміцин 80 мг тричі на добу внутрішньом'язово, метронідазол 100 мл на добу внутрішньовенно краплинно та диклофенак 100 мг ректально 1 раз на добу протягом 7 діб - ефективність лікування ХЕ досягала 79,1 % випадків.
  Повний текст PDF - 774.283 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стрелко Г.
  • Уланова В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стрелко Г. В. Клінічне значення хронічного ендометриту у жінок зі зниженою відповіддю на стимуляцію яєчників у програмі екстракорпорального запліднення / Г. В. Стрелко, В. В. Уланова // Здоровье женщины. - 2018. - № 4. - С. 92-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_4_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стрелко Галина Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського