Наукова періодика України Здоров'я жінки


Романенко Т. Г. 
Ефективність транексамової кислоти під час терапії кровотечі у І триместрі вагітності / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко // Здоровье женщины. - 2018. - № 4. - С. 59-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_4_13
Мета дослідження - вивчення ефективності гемостатичної терапії препаратом транексамової кислоти у вагітних з викиднем, який розпочався. У дослідження було включено 1 - 0 вагітних із викиднем, що розпочався, з утворенням ретрохоріальної гематоми у терміні 5 - 22 тиж гестації. В основну групу увійшли 60 вагітних, які одержували гемостатичну терапію препаратом транексамової кислоти виданол у добовій дозі 1000 - 1500 мг до спинення кровотечі. У групу порівняння увійшли 50 вагітних, яким проводили стандартну гемостатичну терапію препаратом етамзилат таблетки. Під час ультразвукового дослідження ретрохоріальні/ретроплацентарні гематоми відзначено у 27 (45 %) жінок основної групи і 22 (44 %) пацієнток з групи порівняння; позаоболонкові гематоми діагностовано у 8 (13,3 %) і 9 (18 %) жінок відповідно. Передлежання плаценти зареєстровано у 7 (11,7 %) і 8 (16 %) жінок обох груп відповідно. У решти вагітних спостерігалися кров'янисті виділення зі статевих шляхів внаслідок відшарування хоріона/плаценти або оболонок без утворення гематом. Одержані дані оброблені за статистичним методом за допомогою комп'ютерної програми Microsoft Excel. Спинення кровотечі під час використання транексамової кислоти у середньому відбувалося на 2-у добу від початку терапії, тривалість кровотечі становила 2,1 +- 0,2 доби, тоді як у групі порівняння тривалість кровотечі була достовірно більша - 5,7 +- 0,3 доби (p << 0,01). Необхідність стаціонарного лікування становила в основній групі 9,7 +- 0,8 ліжко-днів і 15,6 +- 2,7 ліжко-днів відповідно у групі порівняння (p << 0,05). Під час використання препарату транексамової кислоти організація і розсмоктування гематом у порожнині матки відбувалися у більш стислі терміни - у 19 (54,3 %) з 35 жінок основної групи та у 10 (32,3 %) з 31 жінки групи порівняння. Повну відсутність гематом відзначено в основній групі через 1,2 +- 0,4 тиж, у групі порівняння - через 4,8 +- 0,5 тиж (p << 0,05). Заключення: використання транексамової кислоти як гемостатичної терапії у вагітних з викиднем, що розпочався, достовірно знижує тривалість кровотечі, сприяє прискоренню організації та розсмоктування внутрішньоматкових гематом, зменшує тривалість стаціонарного лікування.
  Повний текст PDF - 744.195 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романенко Т.
  • Суліменко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романенко Т. Г. Ефективність транексамової кислоти під час терапії кровотечі у І триместрі вагітності / Т. Г. Романенко, О. М. Суліменко // Здоровье женщины. - 2018. - № 4. - С. 59-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романенко Тамара Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського