Наукова періодика України Здоров'я жінки


Жабченко І. А. 
Особливості перебігу вагітності, пологів, стану плода й новонародженого у вагітних–переміщених осіб (Ретроспективний аналіз) / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, С. В. Тертична-Телюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 3. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_3_17
Мета дослідження - вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів, стану плода і новонародженого у вагітних-переміщених осіб (ВПО) для розроблення вдосконаленого способу профілактики акушерських і перинатальних ускладнень у таких жінок. Для досягнення поставленої мети проведено ретроспективний клініко-статистичний аналіз 225 історій вагітності та пологів ВПО (основна група) і 51 вагітної (контрольна група), які постійно проживають на підконтрольній Україні території та не перебували в зоні бойових дій під час досліджуваної гестації. Жінки основної та контрольної груп знаходились на розродженні у пологових відділеннях центральних міських багатопрофільних лікарень міст Білокуракіне та Рубіжне Луганської області у 2014 - 2017 рр. Вагітність у ВПО перебігає на тлі максимального психоемоційного напруження і стресу, що зумовлює розвиток ускладнень під час гестації та пологів. Факторами ризику щодо маніфестації ускладнень під час вагітності є: порушений психоемоційний статус жінки, висока інфекційна захворюваність у період пубертату, наявність хронічних соматичних захворювань і високий рівень запальних захворювань жіночої статевої сфери. У переважної більшості ВПО типовим є розвиток плацентоасоційованих гестаційних ускладнень: загрози раннього і пізнього мимовільного аборту, передчасних пологів, раннього гестозу, плацентарної дисфункції, а також залізодефіцитної анемії. Для породілей основної групи притаманні під час пологів ускладнення, що пов'язані з порушенням регуляції пологового акту: передчасний і ранній розрив амніотичпого міхура, слабкість пологової діяльності і травми м'яких пологових шляхів, що зумовлює зростання питомої ваги ускладнених пологів до 20,3 % і оперативного розродження шляхом кесарева розтину до 23,6 %. Новонароджені від матерів-вимушено переміщених осіб мали нижчу на 217 г середню масу тіла під час народження, а в стані асфіксії різного ступеня тяжкості народилася кожна 11-а дитина. У 34,8 % новонароджених від матерів-вимушено переміщених осіб фіксували патологічний перебіг раннього неонатального періоду, що потребувало спостереження на II рівні виходжування новонароджених і вимагало додаткових матеріальних витрат із боку родини. Зроблено висновки, що на етапі прегравідарної підготовки у жінок-переміщених осіб доцільно забезпечити повноцінну психологічну підтримку і планове лікування хронічних екстрагенітальних захворювань. Профілактичні заходи під час вагітності мають передбачати корекцію розладів психоемоційного стану і розвиток плацентоасоційованих ускладнень.
  Повний текст PDF - 465.785 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жабченко І.
  • Корнієць Н.
  • Тертична-Телюк С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жабченко І. А. Особливості перебігу вагітності, пологів, стану плода й новонародженого у вагітних–переміщених осіб (Ретроспективний аналіз) / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, С. В. Тертична-Телюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 3. - С. 83-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_3_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жабченко Ірина Анатоліївна (медичні науки)
  • Тертична-Телюк Світлана Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського