Наукова періодика України Здоров'я жінки


Суслікова Л. В. 
Аналіз ефективності використання естрогенів для корекції стану ендометрія у програмах лікування методами ДРТ / Л. В. Суслікова, А. В. Сербенюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 2. - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_2_24
Оцінено ефективність і проаналізовано доцільність застосування препаратів естрогенів у програмах лікування методами ДРТ за стандартним протоколом (шляхом застосування під час контрольованої стимуляції суперовуляції препаратів естрогенів) і в програмі підготовки до ембріотрансферу вітрифікованих ембріонів у попередніх невдалих спробах (за рахунок збільшення добової дози естрадіолу) для корекції різних ступенів відставання розвитку ендометрія та покращання клінічних наслідків лікування методами ДРТ у пацієнтів із невдалими спробами лікування безплідності з трубно-перитонеальним фактором. У дослідження ввійшли 283 пацієнтки з невдалими спробами лікування методами ДРТ безплідності з трубно-перитонеальним фактором і різними ступенями відставання розвитку ендометрія. З них у 180 випадках виявлено помірне відставання розвитку ендометрія та у 103 випадках - виражене відставання розвитку ендометрія. Для корекції різних ступенів відставання розвитку ендометрія під час стандартного протоколу КСЯ та у програмі підготовки до трансферу вітрифікованих ембріонів у пацієнтів застосовували препарати естрогенів. У програмі лікування методами ДРТ (КС+ЕТ) додаткове використання у ЦС препаратів естрогенів не призвело до збільшення товщини ендометрія у разі відставання розвитку ендометрія (різних ступенів вираженості) на 7-й день ЦС. Не відзначали поліпшення результатів лікування за показниками ЧНВПЕ і відсотка втрат вагітності у I триместрі. У програмі КРІО-ЕТ поступове збільшення у ЗГТ добової дози естрадіолу з 7-го дня лікувального циклу у хворих із вираженим відставанням розвитку ендометрія не забезпечило збільшення товщини ендометрія до норми. Клінічні наслідки за показниками ЧНВПЕ і частоти ранніх репродуктивних втрат у програмі КРІО-ЕТ істотно поступаються результатам, які спостерігалися у жінок із нормальним розвитком ендометрія. У жінок із помірним відставанням розвитку ендометрія на 7-й день циклу КРІО-ЕТ збільшення дози естрадіолу забезпечило нормалізацію М-ехо. Зроблено висновки, що у разі відставання розвитку ендометрія буде актуальним поліпшення стану основних систем гомеостазу в ендометрії та усунення відставання розвитку саме ендометрія з вираженим відставанням розвитку.
  Повний текст PDF - 791.122 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Суслікова Л.
  • Сербенюк А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Суслікова Л. В. Аналіз ефективності використання естрогенів для корекції стану ендометрія у програмах лікування методами ДРТ / Л. В. Суслікова, А. В. Сербенюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 2. - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_2_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Суслікова Лідія Вікторівна (медичні науки)
  • Сербенюк Анастасія Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського