Наукова періодика України Здоров'я жінки


Romashchenko O. V. 
Sexual dysfunctions in women in premenopause / O. V. Romashchenko, V. V. Biloholovska, S. M. Melnykov, M. M. Khodzhava, N. O. Myronenko, O. V. Babych // Здоровье женщины. - 2018. - № 2. - С. 81-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_2_19
Мета дослідження - встановлення частоти та спектра жіночих сексуальних дисфункцій (СДФ) у період пременопаузи. Середній вік початку менопаузи в Україні - 48,3 року. Проведено сексологічне та гінекологічне обстеження 37 жінок віком від 46 до 48 років з непорушеним менструальним циклом. Сексологічне обстеження включало: анкетування методом інтерв'ю, оцінювання судинних реакцій статевих органів (доплерографія судин зони клітора на апараті XARIO TOSHIBA, рН-метрія піхви) до та після відеоеротичної стимуляції, визначення рівнів естрадіолу (Е2), загального та вільного тестостерону, глобуліну, що зв'язує статеві стероїди, індексу вільного тестостерону у динаміці. Диспареунія (21,6 %) формувалась протягом 1 - 2 років на тлі зменшення лубрикації у поєднанні зі зниженням лібідо (18,9 %), формуванням вторинної аноргазмії (16,2 %) і з дисгармонією взаємостосунків партнерів (18,9 %). Під час доплерографії судин зони клітора встановлено швидкість об'ємного кровотоку у спокої - 1,7 - 2,5 см/с і через 30 хв після відеоеротичної стимуляції - 3,7 - 4,5 см/с. Зміни швидкості об'ємного кровотоку не відзначено у 16,2 % жінок із СДФ (диспареунія, зменшення сексуального бажання, аноргазмія) - від 0,9 до 1,4 см/с. При використанні вібротесту встановлено зростання больової чутливості ерогенних зон першого порядку у жінок з СДФ. У пацієнток із сексуальними розладами відзначено зменшення концентрації у крові Е2 (в 1,2 - 1,5 разу) та індексу вільного тестостерону (в 1,3 - 1,5 разу) у порівнянні з жінками із непорушеним сексуальним здоров'ям. Лікування жінок з СДФ базувалось на принципах міждисциплінарного підходу: індивідуальна психотерапія, психотерапія пари, локальне використання естріолвміспих свічок у поєднанні з курсом плазмотерапії. Сексуальну гармонію пари було відновлено. Зроблено висновки, що диспареупія є однією з перших ознак генітоуринарних розладів на тлі змін гормонального гомеостазу та потребує своєчасної корекції у пременопаузі. Попередження жіночих СДФ у період пременопаузи повинно бути комплексним із урахуванням змін загального стану, вікових особливостей (у тому числі порушень кліторальної чутливості та вагінальної лубрикації) у жінок і психологічних проблем пари в єдиному ключі.
  Повний текст PDF - 1.134 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Romashchenko O.
  • Biloholovska V.
  • Melnykov S.
  • Khodzhava M.
  • Myronenko N.
  • Babych O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Romashchenko O. V. Sexual dysfunctions in women in premenopause / O. V. Romashchenko, V. V. Biloholovska, S. M. Melnykov, M. M. Khodzhava, N. O. Myronenko, O. V. Babych // Здоровье женщины. - 2018. - № 2. - С. 81-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_2_19.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського