Наукова періодика України Здоров'я жінки


Кравченко О. В. 
Прогностичні фактори ефективності преіндукційної підготовки шийки матки до пологів міфепристоном / О. В. Кравченко // Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 40-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_1_10
Мета дослідження - вивчення клінічних та ультразвукових критеріїв, які є прогностично важливими у визначенні ефективності преіндукції та індукції пологів міфепристоном. Обстежено 192 пацієнтки у терміні вагітності 40 - 42 тиж, у яких з метою підготовки шийки матки (ШМ) до пологів застосовували міфепристон (миропристон). Ефективність преіндукційної підготовки міфепристоном оцінено за наступними критеріями: дозрівання ШМ, необхідність у додаткових методах індукції, самостійний початок регулярної пологової діяльності, розвиток аномалій пологової діяльності, частота пологів через природні пологові шляхи та шляхом кесарева розтину, неонатальні наслідки. Встановлено, що перед вживанням міфепристону ШМ була оцінена як "незріла" у 59,9 % вагітних, у 40,1 % пацієнток вона була "недостатньо зрілою". Самостійна пологова діяльність після преіндукції міфепристоном розвинулась у 83,3 % жінок; 2,6 % вагітних були прооперовані у плановому порядку у зв'язку з відсутністю ефекту від преіндукційної підготовки. У 16,7 % пацієнток пологи закінчились шляхом ургентного кесарева розтину. Основними прогностичними факторами ефективності преіндукційної підготовки є довжина ШМ, вік вагітної, співвідношення дози міфепристону та маси тіла жінки. Зроблено висновки, що застосування міфепристону є високоефективним методом підготовки організму вагітної до пологів. Призначення міфепристону сприяє спонтанному розвитку пологової діяльності у 83,3 % вагітних. Найбільш високий відсоток успіху в преіндукційній підготовці відзначено за довжини ШМ 25 мм і менше. Вік вагітної понад 30 років є прогностичним фактором більш низької ефективності міфепристону при підготовці ШМ до пологів, ніж вік до 30 років. Співвідношення дози міфепристону і маси тіла пацієнтки має суттєве прогностичне значення як щодо ефективності дозрівання ШМ, так і особливостей перебігу пологового акту. Застосування міфепристону не призводить до негативного впливу на стан плода та інволютивні процеси у міометрії у післяпологовий період.
  Повний текст PDF - 803.156 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравченко О. В. Прогностичні фактори ефективності преіндукційної підготовки шийки матки до пологів міфепристоном / О. В. Кравченко // Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 40-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравченко Олена Вікторівна (медичні науки)
  • Кравченко Олександр Володимирович (медичні науки)
  • Кравченко Олександр Віталійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського