Наукова періодика України Здоров'я жінки


Круть Ю. Я. 
Клініко-анамнестичні особливості різних форм гіперпластичних процесів ендометрія у поєднанні з міомою матки / Ю. Я. Круть, Н. А. Земляна // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 84-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_20
Незважаючи на велику кількість досліджень, присвячених вивченню гіперпластичних процесів ендометрія (ГППЕ), багато питань патогенезу, діагностики, лікування та профілактики цієї патології до сьогодні залишаються невирішеними. Мета дослідження - визначення клініко-анамнестичних особливостей ГППЕ за даними ретроспективного аналізу. Обстежено 125 пацієнток із різними формами ГППЕ, які знаходились на лікуванні у гінекологічному відділенні КУ "Міська клінічна лікарня N 7" м. Запоріжжя. Пацієнтки були розподілені на групи залежно від конкретної форми гіперплазії ендометрія. До першої групи ввійшли 34 хворі на просту гіперплазію ендометрія (ГПЕ) без атипії (середній вік - 42 роки). До другої групи ввійшли 47 пацієнток із комплексною ГПЕ без атипії (середній вік - 42 роки). До третьої групи ввійніли 44 пацієнтки з поліпами ендометрія (середній вік - 42 роки). Пацієнткам проведено ультразвукове обстеження на апараті "MyLab50" ("Esaote", Італія) та відеогістероскопію ("Karl Storz", Німеччина). Морфологічне дослідження макропрепаратів виконано у патологоанатомічному відділенні Університетської клініки ЗДМУ. Достовірні відмінності за віком були лише у групі простої гіперплазії, де пацієнтки з міомою були старшими на 19,5 %. Частота артеріальної гіпертензії (АГ) була достовірно вищою у групах простої (на 14,1 %) і комплексної гіперплазії (на 7,7 %) у порівнянні з групою поліпів ендометрія. Частота поєднання міоми матки та ГППЕ була достовірно вищою за комплексної ГПЕ без атипії у порівнянні з групою простої гіперплазії та поліпів ендометрія. Аденоміоз також достовірно частіше спостерігався у пацієнток з комплексною у порівнянні з групою простої ГПЕ. Основною причиною звернення до лікаря пацієнток з ГППЕ були порушення репродуктивної функції у формі безплідності, що співвідноситься з даними досліджень інших авторів. Безплідність дещо частіше спостерігалась у пацієнток з комплексною гіперплазією (40,7 %). Встановлено, що жінки з простою гіперплазією у поєднанні з міомою матки були достовірно старшими за віком від хворих без міоми. У пацієнток з ГППЕ найбільш поширеною коморбідною патологією була міома матки, яку достовірно частіше виявляли у пацієнток з комплексною гіперплазією. З коморбідної соматичної патології у пацієнток з ГППЕ частіше виявляли АГ, яка була достовірно більш поширеною у групах простої та комплексної гіперплазії. Основною причиною звернення до лікаря жінок із ГППЕ та міомою матки були порушення репродуктивної функції у формі безплідності.
  Повний текст PDF - 251.791 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Круть Ю.
  • Земляна Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Круть Ю. Я. Клініко-анамнестичні особливості різних форм гіперпластичних процесів ендометрія у поєднанні з міомою матки / Ю. Я. Круть, Н. А. Земляна // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 84-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Круть Юрій Якович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського