Наукова періодика України Здоров'я жінки


Бутіна Л. І. 
Динаміка показників імунної системи після профілактики порушень у менопаузі у жінок з гіперпроліферативними процесами репродуктивної системи / Л. І. Бутіна // Здоровье женщины. - 2017. - № 9. - С. 100-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_9_20
Мета дослідження - оцінювання ефективності профілактики порушень у менопаузі у жінок з гіперпроліферативними процесами репродуктивної системи (ГППРС) на підставі дослідження показників імунної системи. Замісну гормональну профілактику (ЗГП) нейровегетативних і психоемоційних порушень у менопаузі (НВППМ) проводили у 60 жінок віком від 40 до 53 років з наявністю ознак ГППРС за даними УЗД матки та результатами гістологічного дослідження зскрібку порожнини матки шляхом призначення комбінованого естроген-гестагенного препарату, до складу якого входять природний естроген-естрадіолу валерат і дієногест за контрацептивною схемою, препарату, до складу якого входять акридоноцтова кислота і N-метилглюкамін, і свічок, які містять інтерферон рекомбінантний альфа-2бета. Для оцінювання ефективності профілактики НВППМ досліджено показники імунної системи: визначали у плазмі крові рівні імуноглобулінів (Ig) A, M, G, інтерлейкінів (ІЛ)-1, -2, фактора некрозу пухлини (ФНП) до та після профілактики з використанням імуноферментного методу. У контрольну групу ввійшли 30 жінок тієї самої вікової категорії без наявності НВППМ і ГППРС. У жінок з ГППРС у пременопаузі спостерігається підвищення рівня IgA на 38 %, IgG - на 21 %, IgM - на 37 %, рівня ІЛ-1 - у 2,6 разу, ІЛ-2 - у 2,6 разу, а ФНП - на 47 % у порівнянні зі здоровими жінками. Після застосування ЗГП у жінок у разі збереження менструальної функції (n = 24) знизився рівень ІЛ-1 у 2,4 разу, ІЛ-2 - на 43 %, ФНП - на 28 %, за розвитку менопаузи (n = 36) вірогідно знизився рівень IgA - на 34 % та IgG - на 37 %, ІЛ-2 - на 15 % у порівнянні з рівнем до профілактики. Симптоми НВППМ зникли у 40 % жінок. Встановлено, що застосування запропонованого методу профілактики нейровегетативних і психоемоційних порушень у менопаузі знижує у жінок з ГППРС напруження імунологічних реакцій, зменшує ризик виснаження їх компенсаторних можливостей і надає можливість ліквідувати дані порушення у 40 % жінок у період пременопаузи.
  Повний текст PDF - 198.178 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бутіна Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бутіна Л. І. Динаміка показників імунної системи після профілактики порушень у менопаузі у жінок з гіперпроліферативними процесами репродуктивної системи / Л. І. Бутіна // Здоровье женщины. - 2017. - № 9. - С. 100-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_9_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бутіна Людмила Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського