Наукова періодика України Здоров'я жінки


Дикан І. М. 
Цифровий томосинтез у діагностиці захворювань грудних залоз: розкіш чи необхідність? (Аналітичний огляд літератури) / І. М. Дикан, С. М. Божок, А. В. Гурандо, Т. М. Козаренко // Здоровье женщины. - 2017. - № 8. - С. 108-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_8_23
Проаналізовано дані наукових публікацій щодо сучасних аспектів діагностики захворювань грудних залоз (ГЗ) за допомогою похідної технології від цифрової мамографії (Full-Field Digital Mammography - FFDM) - томосинтезу (Digital Breast tomosynthesis - DBT) і його переваги та недоліки у порівнянні зі стандартними мамографічними дослідженнями у візуалізації новоутворень ГЗ, мікрокальцинатів, деформацій матриксу та асиметрій. Головними перевагами DBT є визначення характеристик пухлин і виявлення деформацій матриксу, які не візуалізуються на FFDM та аналоговій мамографії (стандартна мамографія - СМ). DBT надає можливість нівелювати артефакти сумації за FFDM, які призводять до гіпердіагностики, покращує точність діагностики приблизно на 7 %, знижує кількість повторних викликів зі скринінгу від 17 до 38 % для пухлин без мікрокальцинатів, може зменшити кількість біопсій приблизно на 39 % завдяки кращій деталізації пухлини, покращує виявлення раку ГЗ на 8 % за менших розмірів і на більш ранніх стадіях. Характеристика згрупованих мікрокальцинатів за допомогою DBT до сьогодні все ще залишається неоднозначною та суперечливою і потребує подальших досліджень. Уперше в Україні технологія DBT була застосована наприкінці 2014 р. у Державній установі "Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України" у відділенні мамології та загальної рентгенології, де була встановлена мамографічна система Selenia Dimensions system's Genius 3D MAMMOGRAPHY з опцією DBT фірми Hologic, США. У результаті аналізу наукової літератури статистично доведено, що цифровий томосинтез є необхідною опцією в алгоритмі діагностики захворювань ГЗ.
  Повний текст PDF - 167.888 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дикан І.
  • Божок С.
  • Гурандо А.
  • Козаренко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дикан І. М. Цифровий томосинтез у діагностиці захворювань грудних залоз: розкіш чи необхідність? (Аналітичний огляд літератури) / І. М. Дикан, С. М. Божок, А. В. Гурандо, Т. М. Козаренко // Здоровье женщины. - 2017. - № 8. - С. 108-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_8_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дикан Ірина Миколаївна (медичні науки)
  • Гурандо Андрій В'ячеславович (медичні науки)
  • Козаренко Тетяна Маратівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського