Наукова періодика України Здоров'я жінки


Геряк С. М. 
Патогенетичні підходи до лікування передчасних пологів на тлі хронічного вогнища інфекції / С. М. Геряк, Н. В. Петренко, В. Ю. Добрянська, О. А. Якимчук // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_12
Мета дослідження - вивчення ефективності застосування сублінгвальної форми мікронізованого прогестерону (МП) для лікування та профілактики передчасних пологів (ПП) у жінок із супутніми факторами ризику на тлі інфекційно-запального компонента в анамнезі. Проаналізовано 100 історій вагітних із ПП у терміні 22 - 36 тиж, які перебували на стаціонарному лікуванні у Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі "Мати і дитина". Проведено комплексне оцінювання факторів ризику розвитку ПП та ефективності їх менеджменту. У 27 вагітних (1-а група), які були госпіталізовані у стаціонар із загрозою ПП і перенесеною інфекційною патологією в анамнезі, для лікування застосовували натуральний МП лютеіна у дозі 100 мг сублінгвально двічі на добу. До групи порівняння (2-а група) ввійшли 30 вагітних, яким до госпіталізації у стаціонар була розпочата традиційна токолітична терапія блокатора ми кальцієвих каналів. Контрольна група - 20 вагітних із фізіологічним перебігом вагітності. У результаті застосування запропонованої терапії зменшення інтенсивності больового синдрому у пацієнток, які вживали МП, спостерігали на 25 хв швидше, ніж після традиційної терапії. Одночасно у пацієнток 1-ї групи рівень тривожності становив 16,1 +- 1,8 балу, що відповідало її відсутності, тоді як пацієнтки 2-ї групи продовжували перебувати у стані середньої тривожності (19,3 +- 1,4 балу). У вагітних із загрозою ПП, у яких в минулому був діагностований запальний процес будь-якої локалізації, має місце достовірне збільшення рівня прозапальних цитокінів і зниження рівня протизапальних цитокінів у порівнянні з показниками здорових вагітних. Застосування МП і традиційної терапії позитивно впливає на ці показники. Зроблено висновки, що застосування сублінгвальної форми МП у препараті лютеіна у дозі 200 мг на добу є патогенетично обгрунтованим і забезпечує швидке купірування проявів розвитку ПП у жінок із невиношуванням на тлі хронічного вогнища інфекції.
  Повний текст PDF - 155.626 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Геряк С.
  • Петренко Н.
  • Добрянська В.
  • Якимчук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Геряк С. М. Патогенетичні підходи до лікування передчасних пологів на тлі хронічного вогнища інфекції / С. М. Геряк, Н. В. Петренко, В. Ю. Добрянська, О. А. Якимчук // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 54-59. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Геряк Світлана Миколаївна (медичні науки)
  • Петренко Наталія Володимирівна (медичні науки)
  • Якимчук Олена Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського