Наукова періодика України Здоров'я жінки


Бенюк В. О. 
Імуномодулювальні особливості сучасних пробіотичних препаратів у комплексному лікуванні жінок репродуктивного віку з хламідійною інфекцією у нижньому відділі статевих органів / В. О. Бенюк, А. І. Курченко, О. А. Щерба, Вейвей Бу // Здоровье женщины. - 2016. - № 9. - С. 123-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_9_25
Мета дослідження - оцінювання впливу комплексного лікування хронічного рецидивного хламідійного цервіциту (РХЦ) Із пробіотиками різних форм застосування на імунний статус і мікробіоценоз піхви у жінок репродуктивного віку. Обстежено 87 жінок віком від 18 до 35 років, із яких 67 осіб - хворі на РХЦ, які (згідно з протоколом) відповідали критеріям включення. У контрольну групу ввійшли 20 гінекологічно здорових жінок. Усі обстежені жінки були репрезентативні за віком і даними акушерсько-гінекологічного та соматичного анамнезів. Відповідно до завдань дослідження всі пацієнтки з хламідійною інфекцією перед призначенням терапії були рандомізовані на дві групи, зіставні за віком, проявами та тривалістю запального процесу. У I групу (основну) включено 35 хворих, яким проводили комплексну терапію. До складу терапії входили препарати: сумамед по 250 мг (1 капсула) 1 раз на добу протягом 5 - 7 днів за схемою: 1-й день - 1 г (4 капсули), з 2-го до 3-го дня - по 500 мг на добу (2 капсули) та з 4-го до 7-го дня - по 250 мг на добу (1 капсула). Місцево застосовували комбінований репаративний, протизапальний і протимікробний препарат депантол у формі супозиторіїв - призначали стандартно по одному вагінальному супозиторію двічі на добу протягом 10 днів. У подальшому призначали еубіотик лакто по 2 капсули 3 рази на добу per os протягом 3 тиж. У II групу ввійшли 32 хворі (група порівняння), яким проводили лікування, що включало сумамед і депантол, але з подальшим призначенням місцевих еубіотиків (по 1 піхвовій свічці на ніч), 10 днів. Встановлено, що проведена за розробленим авторським алгоритмом комплексна терапія хронічного рецидивного хламідійного цервіциту у жінок репродуктивного віку з включенням перорального пробіотика лакто сприяла підвищенню параметрів неспецифічної резистентності організму у 88 % випадків, що виражалося у зниженні титрів специфічних IgM в 1,4 разу, IgG - в 1,8 разу, підвищенні рівнів лізоциму у цервікальному слизі - в 1,5 разу та sIgA - в 1,2 разу, відновленні цитокінового профілю, а також нормалізації мікробіоценозу піхви у 76,4 % жінок.
  Повний текст PDF - 227.72 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бенюк В.
  • Курченко А.
  • Щерба О.
  • Бу В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бенюк В. О. Імуномодулювальні особливості сучасних пробіотичних препаратів у комплексному лікуванні жінок репродуктивного віку з хламідійною інфекцією у нижньому відділі статевих органів / В. О. Бенюк, А. І. Курченко, О. А. Щерба, Вейвей Бу // Здоровье женщины. - 2016. - № 9. - С. 123-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_9_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бенюк Василь Олесійович (медичні науки)
  • Бенюк Василь Олексійович (медичні науки)
  • Курченко Андрій Ігорович (медичні науки)
  • Щерба Олена Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського