Наукова періодика України Здоров'я жінки


Єгоров М. Ю. 
Клініко-анамнестичний аналіз перебігу та лікування доброякісних і пограничних епітеліальних пухлин яєчників / М. Ю. Єгоров, А. А. Суханова // Здоровье женщины. - 2016. - № 9. - С. 86-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_9_19
Мета дослідження - вивчення особливостей гінекологічного, соматичного анамнезу, діагностики та лікування хворих із доброякісними епітеліальними пухлинами яєчників (ДЕПЯ) і пограничними епітеліальними пухлинами яєчників (ПЕПЯ), визначення частоти рецидивів пухлин яєчників у післяопераційний період. За даними ретроспективного аналізу історій хвороби 112 жінок з епітеліальними пухлинами яєчників (ЕПЯ), що проходили консервативне або радикальне хірургічне лікування у стаціонарі, сформовано дві групи: I - хворі з ДЕПЯ, у яку ввійшли 85 жінок, і II - хворі з ПЕПЯ, у яку увійшли 27 жінок. Виявлено, що основними скаргами хворих з ЕПЯ є біль, збільшення живота в об'ємі та аномальні маткові кровотечі. Найвищий рівень захворюваності на ДЕПЯ спостерігався у віковій групі 41 - 50 років, тоді як пік захворюваності на ПЕПЯ відповідає віковій групі 51 - 60 років. За ПЕПЯ ендокринну патологію виявляли достовірно частіше, ніж за ДЕПЯ. Патологію панкреато-гепатобіліарної системи фіксували достовірно частіше у хворих з ПЕПЯ у порівнянні з ДЕПЯ. Венозні порушення (варикозна хвороба вен органів малого таза, нижніх кінцівок, геморой) достовірно частіше спостерігаються за ПЕПЯ, ніж за ДЕПЯ. ЕПЯ найчастіше діагностують у термін від 1 до 6 міс з моменту перших клінічних проявів із середнім терміном звернення до лікаря 4,6 +- 0,57 міс. Під час оцінювання цитограми очеревинного ексудату клітини мезотелію виявляють достовірно частіше за ДЕПЯ, ніж за ПЕПЯ. Цервіцити достовірно частіше діагностують за ДЕПЯ, ніж за ПЕПЯ. Найпоширенішим гістологічним типом серед доброякісних новоутворень яєчників є ендометріоми, які виявляли у 48,2 % випадків від усіх ДЕПЯ, а серед пограничних - серозні пухлини, що становили 59,3 % від усіх ПЕПЯ. Зроблено висновки, що застосування органозбережувального хірургічного лікування епітеліальних пухлин яєчників підвищує ризик рецидиву, особливо у разі ендометріоїдного гістологічного типу або пограничного варіанта пухлини.
  Повний текст PDF - 277.72 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Єгоров М.
  • Суханова А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Єгоров М. Ю. Клініко-анамнестичний аналіз перебігу та лікування доброякісних і пограничних епітеліальних пухлин яєчників / М. Ю. Єгоров, А. А. Суханова // Здоровье женщины. - 2016. - № 9. - С. 86-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_9_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Єгоров Михайло Юрійович (медичні науки)
  • Суханова Ауріка Альбертівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського