Наукова періодика України Здоров'я жінки


Макарчук О. М. 
Комплексне лікування міоми матки у жінок з метаболічними розладами у репродуктивний період / О. М. Макарчук, Абдулбасет Мослем Абдулрахман // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 135-137. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_29
Мета дослідження - підвищення ефективності лікування пацієнток із міомою матки (ММ) та ожирінням із використанням селективних модуляторів рецепторів прогестерону (СМРП). Спеціальне клінічне дослідження включало вивчення анамнестичних і клінічних даних, особливостей результатів лабораторних та інструментальних показників, даних гістологічного дослідження. У досліджені 60 пацієнток із лейоміомою матки (ЛМ) та ожирінням одержували як передопераційну підготовку гормонотерапію за двома лікувальними програмами. У першу досліджувану групу ввійшли 30 пацієнток із ЛМ і надмірною масою тіла та ожирінням, у лікувальну програму яким включили СМПР. У другу досліджувану групу увійшли 30 жінок із гіперпластичними процесами матки та ожирінням, яким призначено препарати - агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону (alpha-ГнРГ). Контрольну групу склали 20 пацієнток, передопераційна підготовка у яких відповідала загальноприйнятим стандартам клініко-лабораторного обстеження для такого виду оперативних втручань. Для усунення та зменшення клінічних проявів побічних ефектів, пов'язаних із дією даних препаратів, а також для корекції дисліпідемії, що супроводжує метаболічні розлади у цієї категорії жінок, і досягнення позитивного впливу на метаболічний і психоемоційний статус у комплекси гормональної терапії додатково призначено препарат сухого екстракту трави якірців сланких - Tribulus terrestris L. За результатами дослідження обидві схеми передопераційного консервативного лікування сприяли вагомому зменшенню максимальних розмірів фіброматозних вузлів. Зменшення маткової кровотечі супроводжувалося нормалізацією рівня гемоглобіну до 3 міс у 93,33 % випадків з використання СМРП проти 56,66 % - з використання alpha-ГнРГ. Щодо побічних ефектів, то найбільш статистично вагомими були відмінності у відсотку вазомоторних проявів. Так, частка пацієнток, у яких відзначено помірні або виражені приливи, склала 6,6 % - у першій групі проти 36,6 % - у групі, у якій у лікувальну програму включено alpha-ГнРГ. Також у ході аналізу лікувального ефекту відзначено статистичне підвищення середнього рівня загального холестерину та поглиблення дисліпідемії у групі з використанням alpha-ГнРГ. Одержані результати дослідження продемонстрували, що використання СМРП уліпристалу ацетату є більш ефективним, ніж ін'єкції alpha-ГнРГ, не тільки як передопераційної підготовки, але і як монотерапії ММ, особливо у пацієнток із метаболічними розладами.
  Повний текст PDF - 128.286 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Макарчук О.
  • Абдулрахман А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Макарчук О. М. Комплексне лікування міоми матки у жінок з метаболічними розладами у репродуктивний період / О. М. Макарчук, Абдулбасет Мослем Абдулрахман // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 135-137. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Макарчук Оксана Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського