Наукова періодика України Здоров'я жінки


Прудников П. М. 
Роль генетичних порушень у патогенезі і клінічному перебігу аденоміозу та ендометріом / П. М. Прудников // Здоровье женщины. - 2016. - № 5. - С. 113-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_5_23
Мета дослідження - визначення ролі поєднаних варіантів генотипів у патогенезі та клінічному перебігу аденоміозу та ендометріом яєчників (ЕМЯ). Обстежено 100 жінок із генітальним ендометріозом і 50 жінок без даного захворювання. Групу 1 склали 50 жінок з аденоміозом, середній вік - 45 років; групу 2 склали 50 жінок з ЕМЯ, середній вік - 33 роки (з них 10 хворих із рецидивом ЕМЯ після комбінованого лікування). Діагноз у всіх хворих верифіковано інтраопераційно та за результатами гістологічного дослідження. Контрольну групу сформовано з 50 жінок, у ході обстеження яких був виключений генітальний ендометріоз, без клінічних проявів порушень оваріально-менструальної функції, віком від 17 до 35 років. Не було виявлено асоціації нульових генотипів за окремими генами GSTT1 і GSTM1 з ЕМЯ та аденоміозом, тоді як під час аналізу поєднань "функціонально ослаблених" генотипів за вивченими генами виявлено чітку кореляція між розвитком аденоміозу та наявністю генотипу GSTT1 0/0 + GSTM1 0/0. Відзначено також кореляцію делецій генів GSTT1 і GSTM1 з деякими клінічними проявами захворювання, такими, як безплідність і порушення менструальної функції. Зроблено висновки, що можливо, за відсутності активності ферментів другої фази системи детоксикації, таких, як глютатіон-S-трансфераза, виникає порушення балансу між першою та другою фазою, накопичення активних метаболітів, що зумовлює розвиток оксидативного стресу, призводить до пошкодження тканин і, як наслідок, до більш виражених клінічних проявів захворювання. Отримані результати необхідно враховувати у процесі розроблення алгоритму діагностичних і лікувально-профілактичних заходів.
  Повний текст PDF - 120.847 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Прудников П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Прудников П. М. Роль генетичних порушень у патогенезі і клінічному перебігу аденоміозу та ендометріом / П. М. Прудников // Здоровье женщины. - 2016. - № 5. - С. 113-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_5_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Прудников Павло Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського