Наукова періодика України Здоров'я жінки


Маланчук О. Б. 
Досвід ведення занадто ранніх передчасних пологів, ускладнених передчасним відходженням навколоплідних вод / О. Б. Маланчук, В. П. Лакатош, О. Ю. Костенко, М. І. Антонюк, Т. Т. Наритник // Здоровье женщины. - 2016. - № 5. - С. 58-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_5_12
Мета дослідження - зменшення перинатальних ускладнень у терміни 22 - 28 тиж вагітності, обтяженої передчасним розвитком плодових оболонок, на базі розроблення оптимальної тактики ведення вагітності та пологів. Проаналізовано вплив різних методів ведення вагітності та пологів на стан новонароджених у термін вагітності 22 - 28 тиж на тлі передчасного відходження навколоплідних вод. Контрольну групу склали 56 жінок, які мали безводний термін менше доби. В основній групі застосовували очікувальну тактику з тривалим безводним терміном. Залежно від тривалості безводного терміну основну групу було поділено на 2 підгрупи. Підгрупу IA склали 86 вагітних з безводним терміном 5 діб, а підгрупу IB - 64 вагітні з безводним терміном 25 діб. Статистичне оброблення результатів здійснено за допомогою програми Microsoft Excel. Вірогідність відмінностей розраховано за t-критерієм Стьюдента. Аналізуючи частоту та структуру акушерських і перинатальних ускладнень у жінок в термін 22 - 28 тиж вагітності на тлі різних за тривалістю безводних періодів, різних термінів розродження доведено ефективність тактики розродження, яка застосовується у Перинатальному центрі м. Київ. Це корелює з даними клініко-статистичного аналізу показників неонатальної смертності та захворюваності. У досліджені виявлено, що на показники неонатальної смертності та захворюваності мають вплив: тривалість безводного проміжку, гестаційний термін, методи розродження. Тривала очікувальна тактика призводить до реального зменшення розвитку респіраторного дистрес-синдрому, але спостерігається зростання частоти розвитку хоріоамніоніту та неонатальних інфекційних захворювань. Тому рекомендовано очікувальну тактику тривалістю 5 діб з подальшим розродженням жінок. За терміну вагітності 22 - 27 тиж шлях розродження не має впливу на показники неонатальної захворюваності. Перевага у випадку розродження жінок у термін 27 - 28 тиж, особливо за незрілої шийки матки та тазовому передлеженні плода, надається кесареву розтину.
  Повний текст PDF - 261.36 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маланчук О.
  • Лакатош В.
  • Костенко О.
  • Антонюк М.
  • Наритник Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маланчук О. Б. Досвід ведення занадто ранніх передчасних пологів, ускладнених передчасним відходженням навколоплідних вод / О. Б. Маланчук, В. П. Лакатош, О. Ю. Костенко, М. І. Антонюк, Т. Т. Наритник // Здоровье женщины. - 2016. - № 5. - С. 58-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_5_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маланчук Олег Борисович (медичні науки)
  • Лакатош Володимир Павлович (медичні науки)
  • Антонюк Мар'яна Іванівна (медичні науки)
  • Наритник Тетяна Теодорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського