Наукова періодика України Здоров'я жінки


Веропотвелян М. П. 
Сезонні особливості формування хромосомної патології у Центральному та Південно-Східному регіонах України: ретроспективний аналіз за 20 років / М. П. Веропотвелян, Л. О. Кодунов, Ю. С. Погуляй // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 91-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_17
Мета дослідження - визначення сприятливих і несприятливих місяців для зачаття ембріонів з нормальним хромосомним набором за умов помірно континентального клімату та середніх значень сонячної інсоляції Центрального та Південно-Східного регіонів України (Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Херсонська, Миколаївська області). Для дослідження відібрано 1711 продуктів концепції завмерлих вагітностей (ЗВ) у I триместрі (925 (54,06 %) з хромосомними аномаліями та 786 (45,94 %) з нормальним каріотипом), одержаних від жінок, що мешкають у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Миколаївській областях, за період з 1997 до 2015 рр. Середній термін ЗВ складав 8 - 3 тиж. Оскільки рівні сонячної інсоляції для Дніпропетровська, Запоріжжя, Кіровограда, Миколаєва, Херсона, Черкас статистично не різняться, виведено середній рівень даного показника для зазначеного регіону. Аналіз достовірності відмінностей вибірок проведено за допомогою методу кутового перетворення Фішера. За результатами дослідження частка ембріонів з хромосомною патологією (ХП) серед завмерлих вагітностей склала 54 %. З них 49,08 % складають трисомії (без урахування подвійних трисомій - 2,7 %); 12,86 % - моносомія X; 18,16 % - триплоїдії (69,XXX; 69,XXY,69,XYY); 9,94 % - тетраплоїдії; структурні перебудови - 5,95 %; 1,31 % - мозаїчні форми ХП. Аналіз сезонності зачаття здорових доношених дітей та ембріонів з ХП в асоціації з рівнем сонячної інсоляції регіону засвідчив, що місяці з найбільшим рівнем інсоляції (квітень - серпень) збігаються з підвищенням рівня кількості зареєстрованих зачать здорових доношених дітей і найменшою кількістю запліднень з ХП, у той час як в осінньо-зимовий період (з жовтня до березня) спостерігаються пікові значення запліднень з ХП. Найбільший рівень формування всієї ХП серед ЗВ, пренатально діагностованих плодів і народжених дітей спостерігається в період із листопада до березня. Особливістю тренду нормальних запліднень є те, що найбільшу кількість їх зареєстровано в період з липня до жовтня.
  Повний текст PDF - 580.475 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Веропотвелян М.
  • Кодунов Л.
  • Погуляй Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Веропотвелян М. П. Сезонні особливості формування хромосомної патології у Центральному та Південно-Східному регіонах України: ретроспективний аналіз за 20 років / М. П. Веропотвелян, Л. О. Кодунов, Ю. С. Погуляй // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 91-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського