Наукова періодика України Здоров'я жінки


Коцабин Н. В. 
Особливості гормональних взаємовідносин у жінок різних вікових груп з невдалими спробами допоміжних репродуктивних технологій в анамнезі / Н. В. Коцабин, О. М. Макарчук // Здоровье женщины. - 2015. - № 5. - С. 150-153. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_5_35
Проведено вивчення та аналіз коливань рівня стероїдних (естрадіол, прогестерон і тестостерон) і білкових (лютропін, фолітропін і пролактин) гормонів, та визначення вмісту антимюллерового гормону (АМГ), фолікулостимулювального гормону та інгібіну В у сироватці крові 60 жінок із невдалими спробами застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) в анамнезі. Слід зазначити, що ступінь дисбалансу стероїдних гормонів, що виявлено в результаті аналізу та оцінювання гормонального статусу у жінок досліджуваних груп, підвищувався в міру тривалості безпліддя, віку та мульгифакторності провідних причин. У всіх жінок з невдалими спробами ДРТ в анамнезі, так само як у жінок контрольної групи, виявлено циклічний ритм секреції пролактину з закономірним підвищенням рівня гормону у другій його фазі, але на тлі вже вихідної гінерпролактинемії. Виражене порушення пролактинсекретувальної функції гіпофізу у пацієнток даної категорії також спричинює значні порушення в регуляції функції яєчників: уповільнюється дозрівання фолікулів і зменшується функціональна активність жовтого тіла, чим, вірогідно, і пояснюється досить високий відсоток безпліддя. У жінок першої та другої групи спостережено підвищення вмісту гонадотронінів, особливо у другу фазу циклу на тлі гіперестрогенії, гінерпролактинемії, гінерандрогенії та недостатньої секреції прогестерону. Однак незважаючи на наявність відхилень у секреції гонадотропних гормонів і пролактину компенсаторні реакції організму у пацієнток даної категорії забезпечують стан гомеостазу у половини пацієнток, хоча навіть за збереження овуляції стостерігається значне порушення їх репродуктивної функції. Більш значущі порушення стероїдогспезу відзначено у жінок третьої групи, де разом з гіпопрогестсронемією спостерігаються 2 типи естрогенової дисфункції з проявами як абсолютної, так і відносної гіперестрогенемії. Неоднозначними були також коливання андрогенного пулу з констатацією у половини пацієнток зниженого рівня андрогенів. Одержані результати показників гормонального статусу знаходилися в прямій залежності з низьким рівнем інгібіну В і відхиленням від нормальних показників рівня АМГ, що в сукупності чітко характеризує низький оваріальний резерв у пацієнток даної категорії та може бути прогностичним маркером негативних наслідків ДРТ.
  Повний текст PDF - 175.282 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коцабин Н.
  • Макарчук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коцабин Н. В. Особливості гормональних взаємовідносин у жінок різних вікових груп з невдалими спробами допоміжних репродуктивних технологій в анамнезі / Н. В. Коцабин, О. М. Макарчук // Здоровье женщины. - 2015. - № 5. - С. 150-153. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_5_35.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коцабин Наталія Володимирівна (медичні науки)
  • Макарчук Оксана Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського