Наукова періодика України Здоров'я жінки


Бичкова Є. О. 
Гормональні механізми розвитку гестаційного діабету та роль антиінсулінових антитіл у виникненні цієї патології / Є. О. Бичкова, В. І. Медведь, З. Б. Хомінська, З. В. Близнюк // Здоровье женщины. - 2011. - № 2. - С. 128-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2011_2_25
У вагітних, хворих на гестаційний діабет (ГД), з метою встановлення патогенетичних механізмів розвитку цієї патології визначено вміст в сироватці крові (СК) імунореактивного інсуліну, C-пептиду, вільного естріолу, кортизолу, плацентарного лактогену та автоантитіл до декарбоксилази глютамінової кислоти. Встановлено, що в жінок, які хворіють на ГД, є підвищення вмісту імунореактивного інсуліну та С-пептиду в СК, що свідчить про гіперінсулінемічний стан цих хворих і ймовірну інсулінорезистентність. Причиною виникнення гіперінсулінемічного стану в таких пацієнток є підвищений рівень кортизолу та плацентарного лактогену, тобто дія контрінсулярних гормонів. Підвищений рівень естріолу в крові жінок із ГД свідчить про напруження функціонування фетальних наднирників і порушення розвитку плода за умов гіперглікемії в матері. У жінок із ГД у певній кількості випадків спостережено наявність автоантитіл до декарбоксилази глютамінової кислоти, тобто поряд із зниженням інсуліночутливості іноді за ГД існує автоімунний процес до антигенів бета-клітин підшлункової залози.
  Повний текст PDF - 215.894 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бичкова Є.
  • Медведь В.
  • Хомінська З.
  • Близнюк З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бичкова Є. О. Гормональні механізми розвитку гестаційного діабету та роль антиінсулінових антитіл у виникненні цієї патології / Є. О. Бичкова, В. І. Медведь, З. Б. Хомінська, З. В. Близнюк // Здоровье женщины. - 2011. - № 2. - С. 128-133. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2011_2_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бичкова Єлізавета Олександрівна (медичні науки)
  • Медведь Володимир Ісаакович (1953–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського